/[WYWIAD] Małgorzatą Grąbczewską- Dom Polonii w Pułtusku

[WYWIAD] Małgorzatą Grąbczewską- Dom Polonii w Pułtusku

Małgorzata Grąbczewska jest wieloletnim pracownikiem Hotelu Zamek*** Pułtusk- Dom Polonii. Jako Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży odpowiada za szereg inicjatyw oraz imprez organizowanych przez Pułtuski Zamek.

Panią Małgorzatę postanowiliśmy zapytać o najbliższą imprezę pt. Zamkowy Bal Karnawałowy dla Młodzieży. Rozmowę dla portalu Pułtusk News przeprowadził Robert Gorczyński.

Często słyszymy lub czytamy na różnych forach ,,w Pułtusku nie dzieje się nic dla młodzieży…”  Czy stąd powstał pomysł na organizację balu właśnie dla tej grupy społecznej? 

Tak rzeczywiście słyszy się takie stwierdzenia. Nie zgodziłabym się z tym „nic” bo zarówno Zamek jak i Urząd Miasta stara się zaspokoić potrzeby również i młodzieży. Mogę jedynie przypuszczać, że najbardziej młodzieży brakuje zabaw tanecznych, czyli typowych dyskotek. Dlatego już po raz kolejny zorganizowaliśmy Młodzieżowy Bal Sylwestrowy, który jak co roku zaskoczył nas dość wysoką frekwencją i proponujemy kolejną zabawę taneczną – Zamkowy Bal Karnawałowy dla Młodzieży 19 lutego 2022r. na który serdecznie zapraszam.

Jak ,,bawi się” Pułtuska młodzież na imprezach organizowanych przez Dom Polonii w Pułtusku?

W mojej ocenie bardzo dobrze. Zdarzają się małe incydenty, ale na szczęście niegroźne. Ja rozumiem, że młodzież ma swoje prawa i musi się wyszaleć :). Oczywiście na każdej imprezie zapewniamy pełne bezpieczeństwo. Zatrudniamy profesjonalną ochronę, która w razie konieczności natychmiast reaguje, ale ostatnio nie było żadnych problemów. Szczególnie jestem dumna z młodzieży uczestniczącej w naszym ostatnim Balu Sylwestrowym, który osobiście nadzorowałam. Młodzież bawiła się wspaniale i przede wszystkim kulturalnie, za co serdecznie dziękuję.

Czym różni się organizacja prostej imprezy, np. dyskoteki od balu karnawałowego? Czy są jakieś różnice np. w menu, usadzeniu gości, w kwestiach zadbania o bezpieczeństwo. 

Bal Karnawałowy czy Sylwestrowy to imprezy dla nas prestiżowe wymagające ogromnej staranności przede wszystkim pod względem logistycznym i organizacyjnym. Rozpoczynamy od przyjęcia rezerwacji od wszystkich chętnych, usadzenia młodzieży przy stołach zgodnie z ich sugestiami, przygotowania pysznego menu i zapewnienia dobrej muzyki adekwatnej do wieku naszych gości. Oczywiście dużą wagę przywiązujemy do dekoracji sali balowej: światła, balony, kwiaty – tego nie może zabraknąć. Oczywiście nie może zabraknąć również wykwalifikowanej, profesjonalnej ochrony, która czuwa nad bezpieczeństwem młodzieży podczas trwania zabawy. Inne imprezy organizowane również z myślą o naszej młodzieży, typu pikniki czy zabawy plenerowe rządzą się już innymi prawami.  

Czy w imprezach biorą udział osoby mieszkające poza naszym powiatem np. Wyszków, Maków Mazowiecki, Ostrołęka, Ciechanów lub nawet ze Stolicy? 

Owszem tak, szczególnie na wcześniej wspomnianych piknikach. Na przykład na organizowany co roku „Piknik z Husarią” przyjeżdża młodzież nie tylko z Polski. Ostatnio mieliśmy kilkuosobową grupę ze Szwecji, która przyjechała na zaproszenie rodziny z Pułtuska. Byli zachwyceni tym historycznym wydarzeniem i obiecali do nas wrócić.

Dj Ardiano na stałe zagościł na imprezach dla młodzieży organizowanych przez Dom Polonii, jaką muzykę proponuje? 

Adrian – bo tak ma na imię DJ Ardiano bawi naszą młodzież już kilka lat z rzędu i nie ukrywam, że robi to wyśmienicie. Zawsze ma pełny parkiet. A muzykę gra taką jaką młodzież teraz uwielbia. W większości jest to pop, hip – hop, rock, disco – polo. Świetnie wyczuwa potrzeby muzyczne młodzieży na parkiecie i dlatego tak często gra na zamkowych imprezach.  

Czy są wprowadzane obostrzenia związane z COVID ? 

W obecnym czasie jest to nieuniknione i obowiązkowe. Od każdego gościa wymagamy informacji o zaszczepieniu a sali nie wypełniamy na maksimum, jak to bywało przed pandemią. Oczywiście zapewniamy środki dezynfekujące do rąk, które są rozstawione w kilku miejscach na sali. Większość młodzieży, przynajmniej tak było na Sylwestrze, jest już zaszczepiona. Liczę, że na najbliższy bal będą zaszczepieni już prawie wszyscy :).

Na koniec pytanie od kolegi: ,,Jestem osobą koło 40-stki, mogę czuć się nieswojo pośród 20-30-latków, czy dla mnie i mojej Żony mają Państwo jakąś propozycję podczas karnawału?”

Nie zapominamy o naszych starszych gościach.  Dla nich przygotowaliśmy inną ofertę. Korzystając właśnie z okazji chciałam zaprosić tych z Państwa, którzy zamierzają tanecznym krokiem zakończyć karnawał w 2022 r. na Bal Przyjaciół Domu Polonii, który organizujemy w ostatnią sobotę karnawału – 26 lutego 2022r. w Sali Maneż (na Podzamczu). Szczegółowe informacje pod tel. 503 025 987.W imieniu Dyrekcji Domu Polonii i własnym serdecznie zapraszam.

W imieniu portalu Pułtusk News bardzo dziękuję za rozmowę. Nie wykluczone, że spotkamy się podczas jednej z nadchodzących imprez. 🙂

Bardzo dziękuję za rozmowę i zapraszam.    

Autor wywiadu: Robert Gorczyński