/[Serock] Zjechał z molo do rzeki Narew

[Serock] Zjechał z molo do rzeki Narew

Jak informuje portal www.wirtualnelegionowo.pl: W piątek (14.01) po godzinie 19:00 z molo w Serocku do rzeki Narwi wjechał samochód osobowy. O zdarzeniu natychmiast poinformowano liczne służby ratunkowe.

Fot. Komenda Powiatowa Strazy Pożarnej w Legionowie

Do działań ratunkowych zadysponowano zastępy Straży Pożarnej, Legionowskie WOPR oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno Nurkowego z Warszawy i Makowa Mazowieckiego.

Po godzinie odnaleziono na 5 metrach głębokości wrak z kierującym w środku mężczyzną.

Fot. Komenda Powiatowa Strazy Pożarnej w Legionowie

Samochód po wjechaniu do rzeki zatonął. Nurkowie zeszli pod wodę aby odnaleźć auto i wydostać ewentualne osoby, które potrzebowałyby pomocy. Niestety w środku znaleziono tylko kierującego. Mężczyzna niestety nie przeżył. Nurkowie mieli duże trudności w dotarciu do pojazdu. Niska temperatura dodatkowo przeszkadzała strażakom pracującym w wodzie.

Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że rozpędzona skoda wjechała na plażę, a z tej plaży na molo. Po wydobyciu pojazdu na brzeg, czynności dochodzeniowe wykonali technicy wraz z prokuratorem.

Fot. Komenda Powiatowa Strazy Pożarnej w Legionowie

Do działań w Serocku zadysponowano dwie grupy Wodno Nurkowe Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy (JRG1) i Makowa Mazowieckiego. Czynności na miejscu zdarzenia cały czas wykonują policjanci.

Źródło inf.: portal www.wirtualnelegionowo.pl

Fot.: Komenda Powiatowa Strazy Pożarnej w Legionowie