/LEPIEJ ROWEREM LUB PIECHOTĄ! RUSZA PRZEBUDOWA RONDA – BĘDĄ OBJAZDY

LEPIEJ ROWEREM LUB PIECHOTĄ! RUSZA PRZEBUDOWA RONDA – BĘDĄ OBJAZDY

Rusza przebudowa ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od godz. 10:00 w poniedziałek, 18 października wyłączona z ruchu będzie część ronda oraz fragment ulicy Daszyńskiego. Ruch na osi Warszawa-Ostrołęka będzie odbywał się wahadłowo.

Planowane prace spowodują duże utrudnienia w ruchu i można spodziewać się, że nie tylko na tym odcinku. Z powodu objazdów oraz ruchu wahadłowego utrudnienia mogą występować w górnej części miasta (okolice ul. Jana Pawła II, ul. 3 Maja, ul. Tysiąclecia, Al. Wojska Polskiego, ul. Mickiewicza).

Mniejsze problemy mogą mieć kierowcy jadący od strony Popław w kierunku rynku. Tu będzie można jeździć nowo wykonanym pasem do prawoskrętu. Ograniczony jednak będzie tranzyt z dostawami do sklepów. Od Popław ruch tranzytowy kierujący się na Warszawę nie będzie mógł skręcić przez rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kierunku stolicy. Kierowca będzie musiał jechać do ronda przy z al. Wojska Polskiego i dopiero na rondzie zawrócić na Warszawę. Kierowcy zapewne będą szukali objazdów. Można więc spodziewać się się, że mając do wyboru korek spowodowany ruchem wahadłowym na ul. Daszyńskiego po zawróceniu na rondzie, wybiorą przejazd górną częścią miasta przez ul. Tysiąclecia, Jana Pawła II do ul. Warszawskiej.

Ustawiane są znaki informujące o objazdach. Apelujemy więc do kierowców o cierpliwość i uważne stosowanie się do znaków.

Jak długo potrwają utrudnienia?

Na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamieszczono informację z której wynika, że prace mają potrwać do 28 października br.. Są jednak opóźnienia w realizacji inwestycji, więc na chwilę obecną trudno określić ile potrwają utrudnienia.

Foto: PułtuskNews
Foto:PułtuskNEWS
Foto: PułtuskNEWS