/Mieszkanka Ostrołęki padła ofiarą oszusta i straciła 14tys. zł

Mieszkanka Ostrołęki padła ofiarą oszusta i straciła 14tys. zł

Mieszkanka Ostrołęki straciła 14 tys. zł. Jak do tego doszło? Kobieta padła ofiarą oszusta, który podawał się za konsultanta ds. kryptowalut.

O przebiegu zdarzenia poinformował kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

(…)Po tym, jak mieszkanka Ostrołęki zarejestrowała się na platformę do inwestowania w kryptowalutę na początku września bieżącego roku taki właśnie fałszywy konsultant do niej zadzwonił. Rozmówca powiedział, że jest możliwość dobrze zainwestować w bitcoiny. Zapewniała, że inwestycja szybko się zwróci. Wystarczy tylko wpłacić 250 euro na poczet przyszłych zysków, co 52-letnia ostrołęczanka uczyniła. Mężczyzna polecił także jej zainstalować na swoim komputerze aplikację AnyDesk. Zapewniał, że jest to konieczne do weryfikacji konta na które mają być przelane przyszłe zyski. Niestety kobieta uległa namowie oszusta i wykonała jego polecenie. Po kilku minutach, które miały być weryfikacją połączenie z mężczyzną zostało zerwane. Kiedy kobieta zalogowała się na swoje konto okazało się, że zniknęła z niego kwota 14 tysięcy złotych .

Przypominamy, że nikomu nie należy udostępniać konta bankowego ani danych do logowania. Jeżeli konsultant wymaga zainstalowania programu AnyDesk lub innego oprogramowania tego typu wiadomo już, że to oszustwo.

źródło: moja-ostroleka.pl