/List gończy za 18-letnim Konradem Kopaniarzem

List gończy za 18-letnim Konradem Kopaniarzem

 18-letni Konrad Kopaniarz poszukiwany za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęła 17-latka.

Portal eosroleka.pl donosi, że 18-latek:

Tuż po zdarzeniu, jak ujawniła jedna z telewizji, miał nagrywać w karetce pogotowia filmiki z podpisem “tak się kończą balety”.

Do wypadku doszło 16 lipca 2021 r. w Trynosach-Osiedlu. Kierowca motocykla wjechał w dwie nastolatki, w wyniku czego jedna z nich zmarła, a druga doznała poważnych obrażeń. Jak się okazało, sprawca miał kierować pojazdem pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień.

Podejrzany usłyszał zarzuty. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu, lecz sąd nie uwzględnił tego wniosku. W zamian 17-latek miał m.in. zapłacić 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

eostroleka.pl

Tę decyzję jednak zmieniono i zadecydowano o tymczasowym areszcie dla sprawcy wypadku, ale ten… zniknął. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej wydała list gończy:

Poszukiwany to Konrad Kopaniarz, s. Norberta, ur. 2 października 2003 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Ostatni adres zamieszkania: 07-311 Wąsewo; Rząśnik Majdan 26. Poszukiwany /-a/ w sprawie: 2 Ds. 343.2021 Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej. Kwalifikacja prawna czynu: art. 177 § 2 kk w zb z art. 177§1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk.

Osoby, które mają wiedzę o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o powiadomienie policji bądź prokuratury. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

źródło:esostroleka.pl