/Puścili…!- reportaż z Pułtuska. [WIDEO]

Puścili…!- reportaż z Pułtuska. [WIDEO]

W aktualnej edycji popularnego programu Ninja Warrior Polska emitowanego w telewizji Polsat we wtorki o 20:00 wystąpiła znana pułtuszczanka Dancia Ciszewska.

Producentów programu na tyle zainteresowała historia życiowo-sportowa uczestniczki, że przed emisją programu postanowili przyjechać do Pułtuska, aby nagrać reportaż z uczestniczą oraz jej koleżankami i kolegami z Grupy Rekonstrukcji historycznej 13 Pułku Piechoty w Pułtusku.

We wtorkowy wieczór 1 października napięcie przed telewizorami rosło, a pułtuszczanie masowo zasiedli przy odbiornikach, aby zobaczyć występ naszej Danusi. Większość z nas, znając kondycję i sprawność fizyczną pułtuszczanki, liczyła na udany występ. Warto dodać, że Dancia z sukcesami bierze udział w biegach oraz imprezach sportowych organizowanych w naszym mieście a do jej widoku na podium, większość jest już przyzwyczajona.

Oglądamy, czekamy w napięciu i….. i nic!.

Ku rozczarowaniu wielu, a najbardziej samej uczestniczki, występ nie został wyemitowany w telewizji, podczas premiery odcinka. Mimo zapowiedzi w sieci, nagrania reportażu w Pułtusku dla naszej uczesniczki zabrakło czasu antenowego.

Sama uczestniczka, na swoim profilu na Facebooku, tak skomentowała tę sytuację:

Pragnę przeprosić Moje całe Miasto Pułtusk, grupę GRH13pp, moje dzieciaki z rodziny, z przedszkola, moją mamę, tatę, przyjaciół znajomych, Pułtuszczan, którzy czekali przed tv, żeby oglądać mój wystep i taki wstyd🥺 podbiłam Polsatowi i Ninja Worrior oglądalność a ich nie było stać na to, by pokazać nawet samo wpadniecie do wody 2s, w programie, nie wspomnę o reportażu, który nagrali w Pułtusku o mnie, ( widocznie byłam mało atrakcyjna do pokazania i nie medialna.) na który wzięłam dzień wolny, zaangażowałam ludzi z GRH żeby zrobić im atrakcje i oglądalność, którzy też wzięli dzień wolny od pracy żeby być na reportażu ze mną, na czele z dowódcą i moją rodziną. ( zakładaliśmy w bardzo gorący dzień mundury, zaangażowałam Pana organistę w kościele, wszelkie pozwolenia, życzliwość innych osób) Zbierałam sponsorów żeby wyjechać do Gliwic na nagrania. Jestem załamana, wściekła, smutna i płakać mi się po ludzku chce. Tyle ile miałam radości z wystepu to teraz mam wściekłości. Dziękuję wszystkim, którzy do końca oglądali dzisiejszy odcinek. To będzie nasz ostatni. A nie pokazali 5 lub 6 osób, a wystarczyło urywek. Pozdrawiam tych co zostali tak potraktowani jak ja. A aplikacja, nie wszyscy ją mają. Nauczka na przyszłość. Dziękuję za wsparcie, za wszystko ❤zapraszam do oglądania mojego występu w aplikacji.

Po opublikowaniu tego komunikatu pułtuszczanie w sieci dali mocne wyrazy wsparcia uczestniczce. Jej profil na Facebooku skomentowało kilkaset osób. Mogliśmy przeczytać między innymi:

Danusia Ty już jesteś nasza Wojowniczką Ninja nie musimy tego oglądać w tv 🙂 przykre jest tylko to ze tak podeszli do zawodnika:) głowa do góry;)

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło….
Miło było by Cię zobaczyć w TV….Ale no cóż, tylko oglądalność mieli większą, bo na 95% 3/4 Pułtuska w kraju i poza granicą czekali przed telewizorami na Ciebie…. Ale I tak ogromne GRATULACJĘ 

Występ można było zobaczyć jedynie w aplikacji Ninja Warrior Polska, po uprzednim założeniu konta na stronie. Internauci jednak szybko zareagowali. Aby zapewnić lepszą dostępność materiału jeden z nich opublikował wycinek z występem Danci na swoim na Facbooku. ,,Pułtuskie Internety” zostały opanowane przez ten urywek.

Cały występ dostępny w linku:

https://www.polsat.pl/program/ninja-warrior-polska/

Do wydawcy programu, prawdopodobnie dotarły głosy sprzeciwu. Po kilkudniowej przerwie, reportaż z Pułtuska ukazał się na Facebooku Ninja Warrior Polska z nastepującym komentarzem.

Reportaż można zobaczyć w linku poniżej:

https://fb.watch/8zNp0vLHqC/

Podsumowując, jeszcze raz gratulujemy uczestniczce determinacji oraz odwagi, która była konieczna, aby wstąpić w programie i na oczach setki widzów w studiu oraz milionów widzów przed telewizorami, w tym przyjaciół i znajomych z Pułtuska, wyjść ze ,,strefy komfortu” i podjąć się wyzwania. Budujące jest też to, że Dancia postanowiła zawalczyć nie tylko z przeszkodami na torze ale także potrafiła upomnieć się o nasze miasto i godnie zaprezentować je szerszej publiczności. W reportażu pokazano to, czym możemy się szczycić: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty, perła Wenecji Mazowsza- Bazylika Kolegiacka, tereny Pułtuskiego Zamku a także dogodne miejsca do rekreacji nad rzeką Narew.

Oglądając film, możemy również dostrzec, że wartości takie jak wiara, rodzina, zamiłowanie do historii oraz lokalny patriotyzm są bardzo bliskie naszej uczestniczce.

Właśnie taki Pułtusk chcemy oglądać w ogólnopolskich mediach. Dobra robota Dancia!

Autor: Jan Kisiel

Źródło, Fot: Facebook- Dancia Ciszewska, Facebook- Ninja Warrior Polska