/Piękna wśród nas…

Piękna wśród nas…


Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Winnicy w dniu 25 września
2021 r. reprezentowało gminę Winnica, powiat pułtuski a właściwie całe województwo mazowieckie na ogólnopolskim festiwalu „Polska od kuchni” na PGE Narodowym w Warszawie.


W kategorii Miss Wdzięku +45 lat „nasza” Marzenka zdobyła tytuł II Vice Miss Polski!!!

Nasza Gospodyni zaprezentowała się w trzech strojach: casula, regionalnym i wieczorowym. Strój regionalny został wypożyczony z zasobów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie, jako strój regionalny Puszczy Białej.

Na ręce dyrekcji tejże szkoły składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc. Możemy się też pochwalić, że strój wieczorowy został specjalnie zaprojektowany i uszyty przez naszą zdolna „gospodynię” Małgorzatę.

Dzień 25 wrześnie 2021 r. na długo pozostanie w naszej pamięci. Był on uwieńczeniem starań naszego koła. Już w marcu tego roku rozpoczęły się nasze przygotowania do festiwalu „Polska od kuchni”. Na początku „pichcilyśmy” tradycyjną kaczkę, która przypadła do gustu komisji konkursowej, ale nie zajęła szczytnego miejsca. W konkursie artystycznym „nasza” Emilia zaplotła makramę. Ale udział w konkursie na Miss był dla nas emocjonalną bombą, która odpalona została na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ale może zacznijmy od początku …
Mimo naszej skromności znamy swoją wartość i wierzymy w swoje możliwości, dlatego namawialiśmy nasza koleżankę – Marzenkę do udziału w konkursie. Nie było to łatwe… Marzena jest piękną kobietą, ale też bardzo skromną, bogatą wewnętrze i bardzo emocjonalną. Na szczęście nasza siła przekonywania była silniejsza. Pierwsze występy Marzeny na scenie odbyły się 31 lipca w Radomiu. Kibicowaliśmy jej z wszystkich sił. Były emocje.

W konkursie sms- owym wygrała bezapelacyjnie i otrzymała przepustkę do udziału w kolejnym etapie konkursu. Wiedzieliśmy, że z taką „Pięknością” zdobędziemy szczyty i tak też było. Nasza Marzenka udowodniła nam, że warto wierzyć w siebie, jest dla nas wzorem do naśladowania jak można jednoczyć ludzi przy sobie, aby osiągnąć wspólny sukces. Marzenko dziękujemy Ci za Twój poświęcony czas, zaangażowanie, a przed wszystkim naukę płynącą z Twojej postawy, że warto…

Mamy nadzieję, że postawa naszej koleżanki i naszego koła zainspiruje innych do podejmowania wyzwań oraz zachęci do wspólnych inicjatyw.

Źródło: Anna Strauch KGW ,,Wysokie Obcasy” w Winnicy