/„Wierzba” po raz drugi dla pułtuskiego Muzeum! Nagroda za cykl filmów pt. “Pułtusk przez wieki”

„Wierzba” po raz drugi dla pułtuskiego Muzeum! Nagroda za cykl filmów pt. “Pułtusk przez wieki”

Przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Pułtusku odebrali pierwszą nagrodę w kategorii Muzea w sieci za projekt zrealizowany we współpracy z wydawcą naszego portalu i telewizji internetowej PułtuskNEWS – JJ Studio Jan Kisiel pt. „Pułtusk przez wieki” cykl filmów o historii miasta dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

W czwartek 23 września 2021 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym odbyło się uroczyste wręczenie nagród i honorowych wyróżnień laureatom XV edycji konkursu “Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. W uroczystej gali wzięli udział Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pułtusku Andrzej Popowicz oraz kustosz Monika Żebrowska.

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu, w którym biorą udział największe muzea Warszawy i całego Mazowsza, zgłoszono 130 projektów w sześciu kategoriach. Ich oceny dokonali członkowie Kapituły, w skład której weszli przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenia Muzealników Polskich – Oddział Mazowiecki, Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz czworo dyrektorów muzeów wyróżnionych zaproszeniem do udziału w obradach szacownego gremium – w tym po raz pierwszy dyrektor pułtuskiego Muzeum Andrzej Popowicz.

Przyznane nagrody wręczali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Muzeum Regionalne w Pułtusku otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii Muzea w sieci za projekt zrealizowany we współpracy z telewizją internetową PułtuskNEWS pt. „Pułtusk przez wieki” cykl filmów o historii miasta dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Podczas uroczystości wyświetlono film prezentujący najlepsze projekty z każdej kategorii. O nagrodzonym przedsięwzięciu Muzeum Regionalnego w Pułtusku opowiadała Monika Żebrowska – koordynator i prowadząca cykl „Pułtusk przez wieki”.

Sukces Muzeum jest tym większy, że prestiżową statuetkę „Wierzby” otrzymało drugi raz z rzędu. W zeszłym roku w kategorii Projekt Otwarty nagrodzony został projekt “O wolną i niepodległą Polskę” – spektakl teatralny w 70. rocznicę pokazowego procesu młodzieży w kinie Narew w Pułtusku dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Gratulujemy przedstawicielom Muzeum Regionalnego w Pułtusku kolejnego sukcesu w którego realizację mogliśmy włączyć się. Życzymy kolejnych, kreatywnych pomysłów i ich realizacji.

Cykl nagrodzonych filmów można oglądać na kanale You Tube Pułtusk News.

Opr. na podstawie tekstu Muzeum Regionalnego w Pułtusku. Foto: Muzeum Regionalne w Pułtusku