/JAKIE ATRAKCJE PODCZAS TEGOROCZNYCH DNI PATRONA PUŁTUSKA ŚW. MATEUSZA?

JAKIE ATRAKCJE PODCZAS TEGOROCZNYCH DNI PATRONA PUŁTUSKA ŚW. MATEUSZA?

Koncerty m.in.: Haliny Mlynkovej, Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, spektakle w ramach Tradycji Teatralnych Pułtuska, widowiskowy piknik husarski, wydarzenia w ramach jubileuszu 100-lecia MLKS Nadnarwianki Pułtusk oraz 30-lecia Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”. XX Letnie Światowe Igrzyska Polonijne. To tylko nieliczne atrakcje, które czekają nas podczas XXIV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza w dniach 13-20 września br.

Dni Patrona Miasta i jego Mieszkańców zbliżają się wielkimi krokami. Zawsze z niecierpliwością mieszkańcy czekają na wieści o koncertach i wydarzeniach, które będą towarzyszyły kilkudniowemu świętowaniu. Nie zabraknie wydarzeń, które na stałe wpisały się w program obchodów.

W sobotę, 17 września w Sali Maneż Domu Polonii odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej podczas której zostaną wręczone medale „Za zasługi
dla Miasta Pułtuska”. Sesja będzie połączona z obchodami XXX-lecia Samorządu.

W niedzielę, 19 września o godz. 12:00 w pułtuskiej Bazylice zostanie odprawiona msza św. odpustowa o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, mieszkańców Ziemi Pułtuskiej, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, MLKS Nadnarwianka Pułtusk oraz o pomyślny przebieg XX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych.

Ponadto na pułtuskim rynku odbędzie się prezentacja pułtuskich firm i kiermasz produktów regionalnych. Dla smakoszy – zlot foodtrucków.

Co przygotowali organizatorzy w tym roku? Sprawdź na załączonym plakacie. Plik pdf. do pobrania poniżej.

program