/HALINA BENEDYK I MARCO ANTONELLI W PUŁTUSKU. POLSKO-WŁOSKI DUET OCZAROWAŁ PUBLICZNOŚĆ

HALINA BENEDYK I MARCO ANTONELLI W PUŁTUSKU. POLSKO-WŁOSKI DUET OCZAROWAŁ PUBLICZNOŚĆ

Halina Benedyk i Marco Antonelli oczarowali i roztańczyli publiczność, która pojawiła się na koncercie w sali kina Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

W miniony czwartek, “Kulturalną niespodziankę” sprawili seniorom z miasta Pułtusk i powiatu pułtuskiego przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Płocku. Dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu województwa mazowieckiego seniorzy z naszego regionu zostali zaproszeni na koncert polsko-włoskiego duetu. Nie dość, że duet obdarzony ogromnym talentem wokalnym to jeszcze zarażający pozytywną energią.

Zgromadzona publiczność bawiła się wyśmienicie przy hitach, które wypromowali Al Bano & Romina Power m.in. przy takich przebojach jak: “Felicita”, “Sempre sempre”, “Ci sara”. Jednak nie mogło zabraknąć hitów takich jak “Mamy po 20 lat” czy “Frontiera” które wypromowali: Halina Benedyk i Marco Antonelli.

W 1987 roku Halina Benedyk z piosenką „Mamy po 20 lat” wystąpiła na Festiwalu w Opolu. Tym przebojem wyśpiewała „Nagrodę Publiczności” oraz “Miss Obiektywu” od dziennikarzy. Utwór zyskał ogromną popularność – otrzymał tytuł „Piosenki Roku” w 1 Programie Polskiego Radia. Rok później artystka na Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie reprezentowała Polskę i otrzymała nagrodę Międzynarodowej Organizacji Festiwali „FIDOF”. Popularność tego utworu jest ponadczasowa, o czym świadczy chociażby liczba wyświetleń nagrań z tamtych lat na kanale You Tube. Umieszczony 10 lat temu występ piosenkarki z 1987 roku w You Tube ma ponad 1 068 849 wyświetleń.

“Frontiera” z kolei to przebój, którym w duecie z Marco Antonellim wyśpiewali 3 miejsce na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku. Polsko-włoski duet podbił serca publiczności wówczas i nadal zachwyca, gdy po latach znów koncertują razem. Przekonała się o tym publiczność w Pułtusku.

W Pułtusku podczas koncertu gościliśmy również Aleksandra Maliszewskiego – kompozytora, aranżera, dyrygenta, który jest również pianistą i puzonistą. Jedne z bardziej znanych i znaczących kompozycji Aleksandra Maliszewskiego to przeboje m.in.: “Za tobą pójdę jak na bal” Krzysztofa Krawczyka, “Z wielkiej nieśmiałości” Bogusława Meca, “Samba bez butów” Hanny Banaszk, “Mój człowiek” Edyty Geppert, czy “Smutek pustych plaż” Grażyny Łobaszewskiej. W jego dorobku znajduje się około 250 utworów i piosenek nagranych na potrzeby polskiego radia i telewizji.