/BRIX CUP i EVENT POKONAJ MISTRZA W PUŁTUSKU

BRIX CUP i EVENT POKONAJ MISTRZA W PUŁTUSKU

Czy widzieliście turniej w którym jednocześnie na tym samym boisku grają młode zawodniczki, zawodowe piłkarki ekstraligi, a nawet sędziowie ? Czy widzieliście ogromną tarczę dart w której zamiast rzutek lądują piłki?

W ubiegłą niedzielę 29 sierpnia za sprawą Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gminy Pułtusk, BRIX Pułtusk oraz UKS Future is Now działy się rzeczy niesamowite na stadionie miejskim. Hybrydową imprezę wsparły także, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, Firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk oraz Firma BRIX – producent kostki brukowej, Polmlek, Isbud.

Każdy, kto pojawił się tego dnia na pułtuskiej murawie mógł być usatysfakcjonowany mnogością możliwości. Między innymi do dyspozycji Pułtuszczan byli: Vice Mistrz Świata w Teqball Adrian Duszak, Mistrz Polski w Teqball Bartek Frańczuk, Mistrz Polski w grze 1vs1 Mario Muchol. Z nimi wszystkimi można było nie tylko porozmawiać, czy zrobić zdjęcie, ale przede wszystkim rozegrać mecz. Oprócz tego dziesiątki rozmów z młodymi adeptkami piłki nożnej odbyły Zawodniczki ekstraligowego UJ Kraków Wiktoria Malinowska oraz Aleksandra Nieciąg, które były rozchwytywane zarówno w strefie wyzwań jak i między czterema boiskami, na których toczyła się rywalizacja.

Turniej BRIX CUP był tak zorganizowany, aby zawodniczki miały czas na grę, przygotowanie do niej oraz korzystanie z atrakcji. Rozdano nagrody indywidualne w czterech kategoriach, a sama formuła rozgrywek gwarantowała to, że rozpoczynające dopiero przygodę z piłką dziewczynki czuły się zmotywowane i docenione zarówno w trakcie jak i po zakończeniu imprezy.

Tekst: Łukasz Załęski/ Foto: Łukasz Załęski/PułtuskNews/Urząd Miejski w Pułtusku