/Dariusz Zawadzki śpiewa (nie)zakazane piosenki

Dariusz Zawadzki śpiewa (nie)zakazane piosenki

To stało się już tradycją. Znany Pułtuszczanom muzyk oraz działacz społeczno-patriotyczny Dariusz Zawadzki wystąpił podczas koncertu ,,Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki – koncert z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego”. Już kolejny rok możemy oglądać muzyka na dużej scenie w Warszawie.

Jak co roku, 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, mieszkańcy stolicy wspólnie z Chórem Warszawiaków i Orkiestrą Warszawy śpiewają powstańcze pieśni, by w ten sposób aktywnie uczcić pamięć Powstańców. Znów zabrzmią takie utwory jak “Sanitariuszka Małgorzatka”, “Pałacyk Michla” czy “Warszawskie dzieci”.

Pan Dariusz podobne inicjatywy podejmował także w Pułtusku, jako współorganizator koncertów ,,Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej Grają i Śpiewają Piosenki Patriotyczne” oraz ,,Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej Grają i Śpiewają Piosenki Krzysztofa Klenczona”. To wspaniałe koncerty, które jednoczyły Pułtuszczan. Dobry poziom muzyczny i sprawną organizację odzwierciedlała wówczas wysoka frekwencja.

To budujące, że mamy swojego reprezentanta pośród wielkich artystów sceny muzycznej, w tym ważnym dniu. Tak trzymać Panie Darku!

Autor: Jan Kisiel- PułtuskNEWS