/55 STRAŻAKÓW WALCZYŁO Z POŻAREM LASU W POWIECIE PUŁTUSKIM

55 STRAŻAKÓW WALCZYŁO Z POŻAREM LASU W POWIECIE PUŁTUSKIM

Blisko 5 godzin trwała wczorajsza walka z pożarem lasu w Bobach na terenie powiatu pułtuskiego. Spaleniu uległo 2,5 ha lasu. Dzisiaj od godz. 9:15 ponownie strażacy udali się na miejsce pożaru, gdyż wykryto zarzewia ognia.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku st. kpt. Konrad Chrzanowski, wczoraj (wtorek, 8 czerwca), około godz. 18:30 straż pożarna w Makowie Mazowieckim otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu. Na miejsce KP Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim skierowała 8 zastępów, które niezwłocznie przystąpiły do akcji gaszenia pożaru.

Po przyjeździe na miejsce pracownika nadleśnictwa okazało się, że pożar trawi las, który należy do powiatu pułtuskiego. Z informacji dyżurnego KP PSP w Pułtusku wynika, że las palił się w miejscowości Boby. Zaalarmowana została wówczas Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku.

Na miejsce skierowano 1 zastęp JRG Pułtusk oraz 2 jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej z Głodowa. Łącznie z terenu naszego powiatu z żywiołem walczyło 14 strażaków wraz z 8 zastępami z powiatu makowskiego. W sumie 55 strażaków.

Foto OSP Głodowo Facebook

Wczorajsza akcja zakończyła się około godz. 23:10. Spaleniu uległo 2,2 ha prywatnego lasu i 0,3 ha lasu państwowego.

Dzisiaj (środa, 9 czerwca), straż pożarna w Pułtusku została poinformowana przez nadleśniczych, że miejscami widoczne są zarzewia ognia. Teren, który strawił pożar, jest bardzo rozległy. Natychmiast na miejsce skierowano 1 zastęp JRG Pułtusk oraz 2 zastępy OSP Głodowo. Ponownie przelewano wodą centymetr po centymetrze teren, który dzień wcześniej trawił pożar. Dzisiejsza akcja trwała około 4,5 godziny.

Foto OSP Głodowo Facebook

Z informacji st. kpt. Konrada Chrzanowskiego wynika, że na chwilę obecną nie ma zagrożenia na tym terenie, jednak sytuacja jest cały czas monitorowana.

Nadleśnictwo Pułtusk na swoim profilu społecznościowym Facebook ostrzega:

Bądźmy ostrożni!. W lesie jest naprawdę sucho. Wczoraj spłonęło ok 2,5 ha lasu w leśnictwie Magnuszew.

Nadleśnictwo Pułtusk – Facebook

Opr. na podstawie info. KP PSP w Pułtusku/ OSP Głodowo profil Facebook/ Nadleśnictwo Pułtusk profil Facebook.