/ZRASZACZ W ZASTĘPSTWIE FONTANNY?

ZRASZACZ W ZASTĘPSTWIE FONTANNY?

Fontanna wymaga wielu napraw i ze względów bezpieczeństwa nie zostanie uruchomiona w najbliższym czasie. Rekompensatą dla miłośników tego obiektu zapewne będzie finalny efekt planowanych unowocześnień. Nim zobaczymy nowe efekty strumieniowe, świetlne i akustyczne, zastępczo, na fontannie stoi zraszacz powietrza.

W weekendy, tłumy spacerowiczów na pułtuskim rynku zazwyczaj odwiedzają również fontannę z grającą ławeczką Krzysztofa Klenczona. Przed pandemią, wokół fontanny z której strumieniami tryskała woda chętnie gromadziły się rodziny z dziećmi. Wprawdzie niezgodnie z przepisami, jednak najmłodsi ochoczo biegali między strumieniami wody z fontanny, czerpiąc z tego ogromną radość. Wieczorem kusiła magicznymi światłami i nadawała uroczego klimatu.

Niestety, obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa, a co za tym idzie troska o bezpieczeństwo społeczeństwa sprawiły, że większość miast w minionym roku nie zdecydowała się na uruchomienie fontann.

Życie zaczęło wracać powoli do normy. Znoszone obostrzenia dają wielu namiastkę normalności, tej sprzed pandemii. Dawno ulice Pułtuska, ogródki gastronomiczne, wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych nie były oblegane tak, jak w ostatnim czasie. Niestety, jak się okazuje nie wszystko może wrócić do normy.

Ciesząca się popularnością pułtuska fontanna musi przejść liczne naprawy. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze na uruchomienie tego obiektu. Przy okazji naprawy usterek technicznych i instalacji hydraulicznej fontanna zyska na nowoczesności.

Nie oznacza to jednak, że zabraknie chłodzącej bryzy w tym miejscu. Już zamontowano zraszacz, który zapewne do czasu przeprowadzenia remontu fontanny, będzie cieszył spacerowiczów.

O szczegółach informuje Urząd Miejski w Pułtusku w komunikacie na swojej stronie internetowej – treść komunikatu poniżej:

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, jak również gości i turystów zwiedzających nasze miasto informujemy, że uruchomienie miejskiej fontanny nie jest aktualnie możliwe.

W ubiegłym roku zdiagnozowano znaczną liczbę poważnych problemów technicznych, zarówno jeśli chodzi o aparaturę instalacji hydraulicznej, jak i elektrycznej. Konieczne stało się przygotowania nowego projektu. W projekcie tym przewidziano dokonanie niezbędnych napraw, ale również szereg unowocześnień, w tym wiele ciekawych efektów strumieniowych, świetlnych oraz akustycznych. Najważniejszym celem jest jednak możliwość użytkowania fontanny bez jakiegokolwiek ryzyka. Projekt ten został skierowany do planu budżetu.

Tymczasem zastępczo już wkrótce w pobliżu fontanny Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. zainstaluje duży zraszacz powietrza.

Treść komunikatu pochodzi ze strony www.pultusk.pl – Referat Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku. Opr. na podstawie komunikatu oraz info. własne PułtuskNews.