/8 kolizji i 3 kierowców na podwójnym gazie
foto OSP Pniewo

8 kolizji i 3 kierowców na podwójnym gazie

Za nami długi czerwcowy weekend. Jak każdego roku, nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. W tym czasie na terenie powiatu pułtuskiego doszło do 8 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

W czasie każdego długiego weekendu na drogach pow. pułtuskiego spotkać można większą ilość policyjnych patroli, czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Tak było i tym razem podczas działań “Boże Ciało 2021”. Funkcjonariusze  sprawdzali  czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali też stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

KOLIZJA W GMINIE ZATORY

Od środy (2 czerwca) do niedzieli (6 czerwca), na drogach naszego powiatu doszło do 8 kolizji drogowych. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Dębiny, gmina Zatory. 35-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego kierując pojazdem toyota corolla nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i uderzyła w rowerzystkę, która przewoziła na tylnym siedzisku 1,5 roczne dziecko. W wyniku zdarzenia poszkodowana kobieta wraz z dzieckiem z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń ciała.

MIELI PONAD 2 PROMILE

W czasie długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych użytkowników dróg, z wynikami ponad 2 promile alkoholu. W ciągu tych kilku dni nie brakowało również brawury na drodze. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h w obszarze zabudowanym oraz nałożyli na kierujących ponad 100 mandatów karnych, większość z nich dotyczyła przekroczenia prędkości.

37-LETNI STERNIK POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Nad bezpieczeństwem dzieci, młodzieży i dorosłych czuwali również policyjni wodniacy. Pełniący służbę nad wodą to doświadczeni funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia, patenty, a przede wszystkim mający za sobą odbyte szkolenia i kursy ratownictwa wodnego. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków. W miniony piątek, policjanci patrolując rzekę Narew zatrzymali do kontroli 37-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk/ Foto OSP Pniewo profil Facebook