Data publikacji: 29 maj 2021

Lepszy Chris z urazem niż... Chrisa brak

Wygrana 2:1 (2:0) z MKS Przasnysz przedłuża nadzieje Nadnarwianki na utrzymanie w IV lidze. Zdecydowała ofiarność i solidność defensywy pułtuszczan oraz błysk Christiana Nnamaniego, który zaliczył asystę mimo kontuzji.

Idąc na stadion piłkarze i kibice Nadnarwianki wiedzieli jedno: dziś drużyna nie wywalczy utrzymania, może za to spaść z ligi. Tak naprawdę tylko zwycięstwo satysfakcjonowało drużynę Pawła Brodzkiego. Cel został osiągnięty, choć w drugiej połowie dominowali goście, a pułtuszczanie skupili się na "kradzieży" czasu.

Wcześniej była jednak pierwsza połowa, w której to Nadnarwianka była stroną przeważającą. Prowadzenie powinna objąć po kilkunastu sekundach, gdy pressing Nnamaniego doprowadził do przejęcia piłki i skierowania jej do bramki. Sędzia dopatrzył się jednak wątpliwego faulu na bramkarzu.

Gospodarze w końcu jednak doczekali się trafienia na 1:0. Maciej Ostrowski kopnął z rzutu wolnego, piłka musnęła jednego z rywali w murze i zaskoczyła bramkarza. Przed przerwą gola strzelił jeszcze Bartosz Otulak, który wykorzystał doskonałe podanie Nnamaniego z głębi pola.

Niestety Nigeryjczyk nie wyszedł już na drugą odsłonę. Właściwie przez kilkanaście minut pierwszej również grał z urazem, ale i tak był w stanie absorbować rywali i kreować akcje. Po jego zejściu osamotniony z przodu Damian Gałązka miał o wiele mniejsze możliwości…

Inicjatywę przejął Przanysz i tylko dobrze ustawionej i cierpliwej obronie Nadnarwianka zawdzięcza końcowe zwycięstwo. Goście kontaktową bramkę zdobyli już w doliczonym czasie spotkania.

Dzięki wygranej Nadnarwianka zbliża się na dwa punkty do Żyrardowianki. To właśnie ten rywal zawita w sobotę do Pułtuska. Czeka nas kolejne ze spotkań "o życie".

Nadnarwianka Pułtusk - MKS Przanysz 2:1 (2:0)