/Punkt Szczepień Masowych w Pułtusku – ZNAMY SZCZEGÓŁY!
punkt szczepień masowych

Punkt Szczepień Masowych w Pułtusku – ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Kilka tygodni temu rząd wyszedł z inicjatywą tworzenia Punktów Szczepień Masowych w całej Polsce. Burmistrz Miasta Pułtusk podjął decyzję o utworzeniu takiego punktu również w naszym mieście. Gdzie powstanie punkt? Kiedy ruszy? Jak będą przebiegać procedury? Sprawdź!

Punkt Szczepień Masowych powstanie w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Tysiąclecia. Znajdzie się tam kilka stanowisk szczepień, których liczba, w zależności od potrzeb, może być zwiększona. O szczegóły zapytaliśmy inspektora ds. obsługi medialnej Urzędu Miejskiego w Pułtusku – Andrzeja Kwiatkowskiego.

Obiekt zostanie wyłączony z zadań edukacyjnych na czas przeprowadzania akcji szczepień i odpowiednio przygotowany na przyjęcie pacjentów, tak, by wszystkie procedury przebiegały sprawnie.

Zapewniono specjalistyczną lodówkę, w której będą przechowywane dawki szczepionek. Punkt będzie zabezpieczany przez Straż Miejską i strażaków z kilku jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z ternu gminy Pułtusk. Personel i fachowy sprzęt medyczny zostanie natomiast zapewniony przez miejscowy podmiot leczniczy – Gajda-Med.

W pułtuskim punkcie szczepień dziennie będzie mogło być zaszczepionych ok. 200-300 osób, jednak ostateczna liczba jest zależna między innymi od dostaw szczepionek i wytycznych rządu.

Andrzej Kwiatkowski, inspektor ds. obsługi medialnej

Jak zapewnia nasz rozmówca, gotowość do uruchomienia punktu zostanie zgłoszona 19 kwietnia, ale data pierwszych szczepień uzależniona jest od rządowego harmonogramu i od terminu dostaw preparatów.

[poll id=”20023″]

W piątek (16 kwietnia) rozpoczęto dostosowywanie hali sportowej.
Budynek hali w której zostanie zorganizowany Punkt Szczepień Masowych.

Aleksandra Dąbrowska