Data publikacji: 3 mar 2021

"Piku, Dziku!". Kolejny gol pułtuszczaka w Pucharze Polski

Daniel Pik przyczynił się do awansu Cracovii do półfinału Pucharu Polski. Wychowanek Nadnarwianki zdobył bramkę w wygranym 3:0 meczu z Chojniczanką.

Niespełna 21-letni pułtuszczak rozpoczął mecz w Chojnicach w pierwszym składzie. Kluczowa dla jego występu była 55. minuta. Wówczas akcję przeprowadzał Jakub Kosecki, ale strzał byłego gracza Legii został zablokowany. Pik powalczył o piłkę w okolicach linii pola karnego, a następnie zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od Martina Klabnika i zmyliła bramkarza.

To był gol na 2:0, a niedługo później Pasy podwyższyły prowadzenie. Michał Probierz zmienił Pika w 60. minucie spotkania, a mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0. W ten sposób obrońcy tytułu weszli do najlepszej czwórki Pucharu Polski. Kolejne spotkanie w tych rozgrywkach zagrają 7 kwietnia.

Dla Pika to drugi gol w tej edycji Pucharu Polski. Wcześniej pomocnik trafił do siatki w 1/16 finału, zapewniając Pasom zwycięstwo 1:0 ze Świtem Skolwin. W tym sezonie pułtuszczak zagrał w trzech spotkaniach tych rozgrywek oraz siedmiu w PKO Ekstraklasie.

Autor: Mateusz Leleń

Tagi: #Cracovia #Daniel Pik #Nadnarwianka Pułtusk #piłka nożna #Puchar Polski