/PONAD 3000 ZŁ WYŁUDZILI OD MIESZKAŃCÓW PUŁTUSKA METODĄ NA BLIK-A. POLICJA APELUJE O CZUJNOŚĆ!

PONAD 3000 ZŁ WYŁUDZILI OD MIESZKAŃCÓW PUŁTUSKA METODĄ NA BLIK-A. POLICJA APELUJE O CZUJNOŚĆ!

Pułtuska policja została poinformowana o czterech przypadkach włamania się na konta Messenger mieszkańców Pułtuska i wyłudzeniu pieniędzy metodą na BLIK-a. Sprawcy podszywali się pod właścicieli kont na Facebook-u, w dniach 2-4 luty br. i prosili o przesłanie pieniędzy. Wzmożona aktywność oszustów internetowych obserwowana jest również w sąsiednich powiatach. Nie klikaj w Fake newsy oraz podejrzane wiadomości. Klikając Fake news udostępniasz oszustom przejęcie Twojego konta w aplikacji Facebook i Messenger.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku mł. asp. Anna Kowalczyk oszuści przejmowali konta poszkodowanych pułtuszczan i rozsyłali do ich znajomych prośby o pomoc w opłaceniu zamówienia za pomocą aplikacji BLIK. Tym sposobem z czterech kont na które się włamali wyłudzili łącznie kwoty około: 490 zł, 1400 zł, 503 zł oraz 805 zł. Poszkodowani pułtuszczanie są w wieku od 23 lat do 42 lat.

Policja ostrzega. Sprawcy najpierw włamują się do Messengera użytkownika, a następnie dążą do wyłudzenia pieniędzy od znajomych. Zaczynają w bardzo prosty i niepozorny sposób… Prośbą o pomoc pieniężną. Dlatego jeśli taką otrzymasz, zachowaj ostrożność. Sprawcy, włamują się na konta mieszkańców naszego powiatu korzystających z komunikatora Messenger i proszą o zapłatę za internetowe zakupy za pomocą kodu BLIK.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku