/KRONIKA STRAŻACKA: 13 interwencji straży w 7 dni
pilne straż

KRONIKA STRAŻACKA: 13 interwencji straży w 7 dni

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 13 zdarzeniach. Czterokrotnie alarmowani byli o pożarze sadzy w kominie zaś dwukrotnie wzywani byli do łabędzi, które z powodu mrozu potrzebowały pomocy.

PUŁTUSK: DZIAŁANIA NA UL. KOMBATANTÓW

1 lutego, dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 strażaków) zostały zadysponowane na ul. Kombatantów w Pułtusku. W mieszkaniu budynku wielorodzinnego kobieta  zgłosiła wyczuwalny zapach gazu. Strażacy za pomocą detektora wielogazowego dokonali kilku pomiarów stężeń gazu w mieszkaniu. Czujnik nie wykazał obecności stężenia gazów wybuchowych w powietrzu.

BORSUKI KOLONIA: URATOWALI ŁABĘDZIA

1 lutego, jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 ratowników) uwolnił przymarzniętego łabędzia ze starorzecza rzeki Narew w miejscowości Borsuki Kolonia gm. Zatory.

PUŁTUSK: ZGŁOSZENIE NA UL. R. TRAUGUTTA

1 lutego, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany na ul. Romualda Traugutta w Pułtusku, gdzie istniało prawdopodobieństwo, że w mieszkaniu budynku wielorodzinnego zasłabł mężczyzna. Strażacy w asyście Policji udali się pod wskazany adres, po kilkukrotnym pukaniu do drzwi zaspany mężczyzna otworzył drzwi i nie potrzebował pomocy.

PUŁTUSK: POŻAR ŚMIECI W KANALE WENTYLACYJNYM

3 lutego, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasiły pożar śmieci w kanale wentylacyjnym budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ul. Widok.

PUŁTUSK: WYPOMPOWALI WODĘ

4 lutego, jeden zastęp z OSP Pułtusk (6 ratowników) wypompował wodę z zalanej ul. Sosnowej w Pułtusku. Przypuszczalną przyczyną zalania ulicy były intensywne opady deszczu ze śniegiem.

foto: OSP Pułtusk

PUŁTUSK: DACHOWANIE PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO

4 lutego, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 618 w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.  W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

POKRZYWNICA: POMOGLI W TRANSPORCIE NA SZCZEPIENIE

4 lutego, jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 strażaków) został zadysponowany do pomocy starszemu małżeństwu w celu dotarcia do przychodni lekarskiej w miejscowości Pokrzywnica na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali małżeństwo do przychodni lekarskiej i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

BRULINY: POŻAR SADZY W KOMINIE

5 lutego, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Bruliny gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

foto: OSP Świercze

MYSTKÓWIEC SZCZUCIN: POŻAR SADZY W KOMINIE

5 lutego, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Mystkówiec Szczucin gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

OSP Pniewo

PUŁTUSK: FAŁSZYWY ALARM

6 lutego, trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane do Muzeum Napoleońskiego w Pułtusku przy ul. Alei Polonii, gdzie załączył się alarm pożarowy z monitoringu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że jest to alarm fałszywy. W muzeum prowadzone były prace serwisowe.

SKOROSZE: POŻAR NA TERENIE TARTAKU

7 lutego, trzy zastępy z JRG (16 strażaków), dwa zastępy z OSP Winnica (9 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Rębkowo (6 strażaków) ugasiły pożar budynku gospodarczego na terenie tartaku w miejscowości Skorosze gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym. Spaleniu uległ dach budynku gospodarczego, samochód ciężarowy, urządzenia do obróbki drewna oraz wyposażenie budynku gospodarczego.

PŁOCOCHOWO: POŻAR SADZY W KOMINIE

7 lutego, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku magazynowego w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

PUŁTUSK: NA RATUNEK DO ŁABĘDZIA

7 lutego, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do przymarzniętego łabędzia na chodniku w Pułtusku na ul. Solnej. Łabędź uwolnił się sam przed przybyciem Straży Pożarnej.

Opr. na podstawie info. pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/foto OSP Świercze Facebook/