/PRACOWITY TYDZIEŃ STRAŻAKÓW
KRONIKA STRAŻACKA

PRACOWITY TYDZIEŃ STRAŻAKÓW

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach.

JEŻEWO: KOLIZJA DROGOWA

4 stycznia, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Kacice (5 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej samochodu osobowego z łosiem na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Jeżewo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wtargnięcie łosia na jezdnię.

DOMOSŁAW: POŻAR SADZY W KOMINIE

4 stycznia, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Domosław gm. Winnica. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

PNIEWO: POŻAR SADZY

5 stycznia, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Pniewo gm. Zatory. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

PUŁTUSK: USUWANIE SKUTKÓW OPADÓW DESZCZU

5 stycznia, jeden zastęp z OSP Grabówiec i jeden zastęp z OSP Pułtusk (łącznie 13 ratowników) wypompowały wodę z zalanej drogi gminnej w Pułtusku przy ul. Sosnowej. Przyczyną zdarzenia były długotrwałe opady deszczu.

 OSP PUŁTUSK

BYLICE: WYPOMPOWALI WODĘ Z ZALANEGO TUNELU

6 stycznia, jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) wypompował wodę z zalanego tunelu pod torami kolejowymi w miejscowości Bylice gm. Świercze. Przyczyną zdarzenia były długotrwałe opady deszczu.

OSP Świercze
OSP Świercze

PUŁTUSK: EWAKUACJA Z PRZEDSZKOLA

7 stycznia, dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 ratowników) pomogły Policji w ewakuacji dzieci oraz personelu z przedszkola „Faustynka” w Pułtusku na ul. Piaskowej gdzie istniało zagrożenie związane z podłożeniem ładunku wybuchowego. Policja sprawdziła pomieszczenia przedszkola – zagrożenia nie stwierdzono. Dzieci wraz z personelem powróciły do dalszych zajęć.

PUŁTUSK: POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO

7 stycznia, pięć zastępów z JRG Pułtusk (10 strażaków) ugasiły pożar budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ul. Ogrodowej. Właściciel budynku w raz z dwójką małych dzieci opuścił budynek przed przybyciem Straży Pożarnej, nie doznali żadnych obrażeń. Przypuszczalną przyczyną pożar było zwarcie instalacji elektrycznej.

LIPA: USUWANIE SKUTKÓW WYPADKU

8 stycznia, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Lipa gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia jedna osoba (kobieta -kierowca samochodu osobowego) została poszkodowana. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zmiany pasa ruchu. 

Wypdek w Lipie foto OSP Głodowo
OSP GŁODOWO

PUŁTUSK: USUWANIE SKUTKÓW KOLIZJI

8 stycznia, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej samochodu osobowego w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe.

OBRYTE: USUWANIE SKUTKÓW WYPADKU

9 stycznia, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Obryte. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, którym pomocy medycznej udzielili strażacy, następnie przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. 

wypadek na trasie Obryte-Gródek Nowy - foto OSP Obryte
OSP OBRYTE

KACICE: FAŁSZYWY ALARM

10 stycznia, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do zadymienia w opuszczonej hali w miejscowości Kacice gm. Pułtusk. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nie ma żadnego pożaru, alarm okazał się fałszywy.

Opr. na podst. info. pras. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/foto: OSP Obryte/