/ZATRZYMANY ZA BRAK MASECZKI WPADŁ Z NARKOTYKAMI
kronika policyjna

ZATRZYMANY ZA BRAK MASECZKI WPADŁ Z NARKOTYKAMI

Policjanci ,,patrolówki” podczas kontroli ujawnili u nastolatka narkotyki. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów, gdyż nie posiadał maseczki, a ponadto spożywał alkohol w miejscu publicznym. Właścicielowi zabronionych substancji grozi odpowiedzialność karna.

Dziś, kilka minut po północy podczas patrolowania miasta, funkcjonariusze Wydziału Prewencji pułtuskiej komendy zauważyli młodego mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zasłoniętych ust i nosa, ponadto spożywał alkohol w miejscu publicznym. Podczas legitymowania przez policjantów, 17 – latek nerwowo się zachowywał. Po chwili okazało się, co było tego powodem. To nie sam fakt, braku maseczki, czy spożywania piwa.

Mieszkaniec powiatu makowskiego posiadał przy sobie ponad dwa gramy suszu roślinnego w postaci marihuany. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa nałożony został na mężczyznę mandat karny. Dodatkowo 17-latek został zatrzymany do sprawy, a marihuana zabezpieczona. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk