/DLA KOGO SIŁOWNIE I PŁYWALNIE? ZMIANA W OBOSTRZENIACH
PUŁTUSK NEWS

DLA KOGO SIŁOWNIE I PŁYWALNIE? ZMIANA W OBOSTRZENIACH

Są odstępstwa od obostrzeń, które wchodzą w życie od jutra (sobota, 17 października). Ministerstwo Sportu poinformowało dzisiaj o nowych zasadach bezpieczeństwa dotyczących basenów i siłowni. Z pływalni i siłowni będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych oraz studenci i uczniowie w ramach zajęć szkolnych i na uczelni.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli m.in. zawieszenie od soboty działalności basenów i aquaparków w żółtych i czerwonych strefach. Informacja ta spotkała się z oporem polskiego środowiska pływackiego. Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak podjęła działania w tej sprawie.

Ministerstwo Sportu opublikowało również na swoim profilu na Twitterze nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące siłowni. Zgodnie z nimi z siłowni i centrów fitness mogły korzystać: osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów

Nie ma jednak odstępstwa od zakazu działalności w całym kraju klubów nocnych, dyskotek i obiektów udostępniających miejsce do tańczenia. Z zakazu wyłączone są szkoły tańca i sportowe kluby taneczne.

Zakazuje się również działalności saun, łaźni tureckich, parowych, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu.

ZAJĘCIA, WYDARZENIA SPORTOWE ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE – liczba uczestników bez zmian 

  • W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.