/SKUTKI BURZY: 13 INTERWENCJI STRAŻY

SKUTKI BURZY: 13 INTERWENCJI STRAŻY

Dzisiejsza burza spowodowała wiele szkód na terenie powiatu pułtuskiego. Jej skutki odczuli mieszkańcy m.in. gminy Obryte i gminy Zatory.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, dotychczas straż wzywana była już do 13 zdarzeń, będących następstwem silnego wiatru. Głównie interweniowali przy usuwaniu powalonych drzew na drogi i linie energetyczne.

W gminie Obryte (Rozdziały) wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego. Doszło również do pożaru skrzynki elektrycznej w budynku mieszkalnym w miejscowości Gródek Rządowy. Pożar został ugaszony przed przyjazdem służb, a działania strażaków polegały na sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną oraz wezwaniu pogotowia energetycznego.

Foto OSP Obryte

W Zatorach straż pożarna z Pułtuska usuwała powalone drzewo, które runęło na drogę i posesję niszcząc przy tym ogrodzenie.

Dużo pracy mieli strażacy m.in z.: OSP Obryte, OSP Pniewo, OSP Zambski Kościelne, OSP Grabówiec.

MAZOWSZE

Do godziny 19:00 mazowieccy strażacy interweniowali ponad 200 razy w związku z frontem burzowym. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: ostrołęckim 55, wyszkowskim 31, wołomińskim 21, Warszawa 18, otwockim 16, mińskim 11. Brak osób poszkodowanych. (źródło: Mazowiecka Straż Pożarna Twitter)

Opr. na podst. info KP PSP w Pułtusku, MSP, foto Pułtusk News i OSP Obryte

Dołącz do nas – Twitter