Data publikacji: 3 paź 2020

Znów przegrani. Nadnarwianka nie dała rady Staroźrebom

Nadnarwianka przegrała u siebie ze Świtem Staroźreby 1:2 w 10. kolejce IV ligi. Pułtuszczanie kończyli mecz w liczebnej przewadze, mieli okazje, aby wyrównać, ale już po raz siódmy w tym sezonie zaznali goryczy porażki.

Piłkarze Nadnarwianki leżący po meczu na murawie. Obraz złości i bezradności, który widzieliśmy nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach. Tym razem rywalem był co prawda wicelider, ale choćby punkt wydawał się na wyciągnięcie ręki. Szczególnie, że w końcówce inicjatywa należała do zespołu Huberta Karpińskiego.

Wcześniej nie było jednak kolorowo. Świt, mający w pierwszej jedenastce braci Unierzyskich – 46- i 44-latka, objął prowadzenie po dość błahej akcji w 10. minucie i główce Michała Sadowskiego. Jeszcze przed przerwą Staroźreby doczekały się rzutu karnego i trafiły na 2:0.

Nadzieja pojawiła się po przerwie. I to zaraz po przerwie. Już w pierwszej akcji Radosław Śledziewski dośrodkował, a piłka po woleju Łukasza Kamińskiego wpadła do bramki. Staroźreby mogły odpowiedzieć. Doskonale w bramce spisywał się jednak Konstanty Antoniuk, któremu chyba dobrze robi rywalizacja z Jarosławem Tkaczykiem.

Właściwie wszystkie akcje ofensywne Nadnarwianki opierały się na Damianie Gałązce, Śledziewskim lub Christianie Nnamanim. To właśnie Nigeryjczyk podał prostopadle do Kamińskiego, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem w 71. minucie spotkania.

Pułtuszczanie próbowali wywalczyć punkt. W końcówce zadanie wydawało się łatwiejsze, bo rywale musieli radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Majewskiego. Najbliżej był Kamil Jagielski, który posłał piłkę w poprzeczkę. Niestety gospodarzom brakowało precyzji, szybkich decyzji i odwagi w ofensywnych wyborach.

Dlatego spotkanie zakończyło się porażką. Już siódmą w tym sezonie. Dziesięć ligowych kolejek przyniosło łącznie pięć punktów. Trudno być dziś optymistą w kwestii walki o utrzymanie…

Za tydzień drużynę czeka trudny wyjazd do Przanysza.

Nadnarwianka - Świt Staroźreby 1:2 (0:2)