/BARTOSZ JAWORSKI NIEPOKONANY! LIDEREM MISTRZOSTW POLSKI MX85

BARTOSZ JAWORSKI NIEPOKONANY! LIDEREM MISTRZOSTW POLSKI MX85

Kolejny złoty medal Bartosza Jaworskiego na Mistrzostwach Polski w Motocrossie. W Gdańsku nie brakowało dzisiaj emocji podczas III rundy Mistrzostw Polski ORLEN MXMP, jednak pułtuszczanin okazał się po raz kolejny niezwyciężony w kategorii MX85. “Nie ma miękkiej gry!!” – brzmi wymowne hasło na jednym z prywatnych zdjęć Bartka, po dzisiejszych zmaganiach na torze. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne, dobre wiadomości z Mistrzostw.

Tak “Złoty” Bartosz skomentował dzisiaj na swoim profilu Facebook zwycięstwo:

Inauguracyjna runda ORLEN MXMP w Człuchowie wyłoniła pierwszych liderów klasyfikacji generalnych we wszystkich klasach. Bartosz Jaworski po tej rundzie był liderem w klasie MX85 i po III rundach nie oddaje podium.

Przed III rundą w Gdańsku, Bartosz Jaworski ostro walczył o podium. Zacięta batalia o pierwsze miejsce rozegrała się na torze podczas II rundy Mistrzostw w Więcborku. Jak relacjonuje Orlen MXMP na maszynie startowej stanęła najsilniej obsadzona w tym sezonie klasa – MX85. Warunki na torze tego dnia były trudne, zwłaszcza dla mniejszych motocykli. Nie przeszkodziło to młodym zawodnikom powalczyć o punkty i jak najlepsze miejsca. Najbardziej zaciętą walkę stoczyli ze sobą Seweryn Gazda (AMK Gliwice) i Bartosz Jaworski (MX Lipno). Mimo, że Jaworski w pierwszym biegu zgarnął Scott holeshota, to Gazda był pierwszy na mecie. W drugim wyścigu na początku na prowadzenie wysunął się Gazda, a Jaworski jechał zaraz za nim. W końcu udało mu się wyprzedzić rywala i objąć prowadzenie, które dowiózł do mety. (cyt. za Orlen MXMP)

Opr. na podst. info: Orlen MXMP, Facebook – Bartosz Jaworski/Foto Orlen MXMP, Facebook – Bartosz Jaworski/