/Pierwsza wygrana Nadnarwianki w 2020 roku!

Pierwsza wygrana Nadnarwianki w 2020 roku!

Do siedmiu razy sztuka. Właśnie tyle oficjalnych spotkań musiała rozegrać Nadnarwianka w 2020 roku, aby wreszcie doczekać się zwycięstwa. Pułtuszczanie pokonali na wyjeździe Ostrovię 5:3 (2:2) w III rundzie Okręgowego Pucharu Polski.


Puchar Polski często bywa miejscem do eksperymentów i szansą dla zmienników. Trener Hubert Karpiński postawił jednak w Ostrowii Mazowieckiej głównie na piłkarzy pierwszej jedenastki z meczów ligowych. Drużyna, w której nie brak nowych postaci, musi po prostu się zgrywać. Starcie z rywalem z “okręgówki” było doskonałą okazją.

Na boisku zabrakło stoperów: Piotra Bobowskiego oraz lekko kontuzjowanego Mateusza Ostrowskiego. Do zmiany doszło też w bramce, gdzie szansę dostał 17-letni Jarosław Tkaczyk, który zastąpił Konstantego Antoniuka.

To był szalony mecz z bardzo dużą liczbą sytuacji strzeleckich. Nadnarwianka prowadziła już 2:0, ale jeszcze przed przerwą był remis. Po zmianie stron znów trafili pułtuszczanie i znów dogonili ich gospodarze (3:3). W końcu jednak to drużyna Karpińskiego zatriumfowała 5:3.

Dwa gole dla Nadnarwianki strzelił Christian Nnamani, który powinien być kluczową postacią zespołu. Po jednym trafieniu dołożyli Łukasz Kamiński, Damian Gałązka oraz Daniel Ziółkowski.

Teraz czas na powrót do rozgrywek ligowych. W niedzielę Nadnarwiankę czeka szalenie trudna podróż do Płocka i mecz z rezerwami Wisły.

Ostrovia – Nadnarwianka 3:5 (2:2)
Bramki: Kamiński, Nnamani x2, Ziółkowski, Gałązka

Nadnarwianka: Tkaczyk – Jagielski, Cynt, Salwin, Pietroń – Cywiński (90. Osiewicz), Baranowski (90. Gerek), Nnamani – Śledziewski (77. Pękała), Gałązka (90. Łebkowski), Kamiński (77. Ziółkowski)

Autor: Mateusz Leleń