/24 interwencje w tym 5 wypadków
kronika strażacka

24 interwencje w tym 5 wypadków

W ubiegłym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 24 zdarzeniach w tym pięciokrotnie strażacy wzywani byli do wypadków.

WYPADEK W KLUKOWIE

31 sierpnia dwa zastępy z JRG i jeden z OSP Świercze łącznie 12 ratowników, usunęło skutki wypadku drogowego w miejscowości Klukowo gmina Świercze. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i busa ranna została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu dróg.

POŻAR ŚMIETNIKA

1 września jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku przy ulicy Traugutta.

KOLIZJA W GŁODOWIE

2 września jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) i jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) usunął skutki kolizji samochodu osobowego z sarną w miejscowości Głodowo gmina Pułtusk. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

foto OSP Głodowo

WYPADEK W BULKOWIE

3 września dwa zastępy z JRG i dwa zastępy z OSP Winnica łącznie (9 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Stare Bulkowo gmina Winnica. Samochód ciężarowy przewożący około 20 ton półtusz wieprzowych zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Działania ratowników polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia do czasu przeładunku towaru do innych samochodów dostawczych. W zdarzeniu nie było osób rannych.

WYPADEK W TRZCIŃCU

Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego w miejscowości Trzciniec gmina Pułtusk.
Samochód osobowy zjechał do rowu ścinając kilka cienkich drzew. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba.

POŻAR KOSZA NA SMIECI

Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) ugasił pożar kosza na śmieci na terenie szkoły podstawowej w Pułtusku przy ulicy Tysiąclecia.

ŚMIERTELNY WYPADEK W KACICACH

Dwa zastępy z JRG i jeden z OSP Kacice łącznie (13 ratowników) usunęło skutki wypadku drogowego w miejscowości Kacice gmina Pułtusk. W wyniku potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy śmierć poniósł rowerzysta. Okoliczności zdarzenia ustala Policja.

5 września

WYPADEK W NOWYM NIESTĘPOWIE

Dwa zastępy z JRG i jeden z OSP Pokrzywnica łącznie (13 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Nowe Niestępowo gmina Pokrzywnica Samochód osobowy zjechał do rowu i dachował. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przyczyną zdarzenia było uniknięcie zderzenia samochodu osobowego z sarną przebiegającą przez drogę.

USUWANIE KONARÓW DRZEW STWARZAJĄCYCH ZAGROŻENIE

Jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) usunął niebezpiecznie pochylone drzewo na drogę gminną w miejscowości Zambski Kościelne gmina Obryte. Tego dnia jeden zastęp z OSP Głodowo usunął również złamany konar drzewa niebezpiecznie zwisający nad budynkiem mieszkalnym w miejscowości Boby gmina Pułtusk.

ZADYMIENIE…

Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) zostało zadysponowanych do widocznego zadymienia między budynkami mieszkalnymi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na jednej z posesji właściciel palił ognisko.

POWALONE DRZEWO

6 września jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Trzepowo gmina Pokrzywnica.

POŻAR GAŁĘZI

7 września jeden zastęp z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiło pożar gałęzi pozostawionych po wycince w lesie w miejscowości Cieńsza gmina Zatory.

Ponadto w analizowanych okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 11-krotnie dysponowane były do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Info. pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ foto: OSP Obryte, OSP Głodowo,