/SPRAWCY PRZYZNALI SIĘ A RODZICE PONIEŚLI KOSZTY NAPRAWY

SPRAWCY PRZYZNALI SIĘ A RODZICE PONIEŚLI KOSZTY NAPRAWY

Grupa nieletnich chłopców zapewne na długo zapięta skutki swojego “wyczynu” na Moście Benedyktyńskim w Pułtusku. Po apelu Urzędu Miejskiego w Pułtusku o dobrowolne zgłoszenie się sprawców, którzy zniszczyli donice kwiatowe, jeszcze tego samego dnia rodzice zgłosili się ze swoimi synami do Ratusza.

2 sierpnia br. wieczorem grupa młodych ludzi siłowała się z donicami kwiatowymi zdobiącymi most Benedyktyński. Chłopcy naruszyli kilka donic, a jedną z nich wyrwali z uchwytów i wrzucili do wody. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Zdjęcia z monitoringu z zakrytym wizerunkiem sprawców zostały opublikowane przez Urząd Miejski w Pułtusku z apelem o dobrowolne przyznanie się do winy i naprawienie szkód.

Komunikat obiegł media społecznościowe, a jeszcze tego samego dnia rodzice zgłosili się do urzędu przyprowadzają swoje niesforne pociechy.

Chłopcy wyrazili skruchę, zaś rodzice uregulowali koszty prac związanych z usunięciem skutków wandalizmu i przywróceniem estetycznego wyglądu donic kwiatowych z firmą zajmującą się pielęgnacją zieleni miejskiej.

Czy sprawcy dostali odpowiednią nauczkę na całe życie? Czas pokaże. Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy z tego zdarzenia wyciągnęli odpowiednie wnioski a do kolejnych podobnych aktów wandalizmów na terenie naszej gminy nie będzie dochodziło.

Opr. na podst. info pras. UM Pułtusk/foto UM Pułtusk