/Warsztaty teatralne: warsztat aktorski „Bycie na scenie to jest praktyka”
Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne: warsztat aktorski „Bycie na scenie to jest praktyka”

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, po raz szósty realizuje projekt „Tradycje Teatralne Pułtuska” z programu: Edukacja kulturalna dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu w miesiącach lipiec-sierpień odbędzie się siedem warsztatów edukacyjnych: warsztat aktorski; technika mowy; performance; praca nad rola z zastosowaniem improwizacji; ciało w przestrzeni scenicznej; scenografia, kostiumy i charakteryzacja oraz warsztaty wyjazdowe do Teatru Studio w Warszawie.

Warsztaty teatralne

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 lipca 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Starym Szelkowie, a poprowadziła prof. Bożena Suchocka – aktorka, reżyserka, pedagog Akademii Teatralnej.

Uczestnicy warsztatów w pełnej pozytywnych emocji atmosferze, czytali z podziałem na role (interpretując i analizując) prosty z pozoru tekst opowiadający o trójce młodzieży jadącej na pizzę. Dzięki twórczemu podejściu aktorzy amatorzy analizowali dany materiał z różnych perspektyw, należy bowiem pamiętać, aby „myśleć sytuacją, a nie słowami…”.

Warsztaty teatralne

21 lipca zapraszamy na kolejne warsztaty z prof. Stanisławem Górką – polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, pedagogiem. Tematem zajęć będą techniki mowy. Szczegółowy harmonogram warsztatów na stronach: www.mckis.pultusk.pl, www.teatrwpultusku.pl oraz na FB.

Zapraszamy!

Tekst i foto: Paulina Ostrowska, menadżer kultury Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku