/5 wezwań do pożarów – kronika strażacka z minionej niedzieli
OSP Obryte - KSRG pożar w gminie Obryte

5 wezwań do pożarów – kronika strażacka z minionej niedzieli

Wczoraj (10 maja) na bieżąco informowaliśmy o 3 interwencjach straży pożarnej na terenie naszego powiatu. Niestety to nie był koniec pracowitej niedzieli strażaków. Zostali wezwani jeszcze do 2 kolejnych akcji gaśniczych. Podsumowanie dnia z kroniki strażackiej.

POŻAR LASU W PNIEWIE

Dwa zastępy z JRG (9 strażaków) oraz trzy zastępy z OSP Pniewo (16 strażaków) i zastęp z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiły pożar lasu w miejscowości Pniewo gm. Zatory.

Foto OSP Pniewo - pożar lasu
Foto OSP Pniewo – pożar lasu

POŻAR ŚMIETNIKA

Zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) będący na zabezpieczeniu rejonu operacyjnego w JRG Pułtusk ugasił pożar śmietnika w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.

POŻAR NAD NARWIĄ

Zastęp z JRG Pułtusk (6 strażaków) oraz cztery jednostki z okolicznych OSP zadysponowano do pożaru trawy nad rzeką Narew w miejscowości Pawłówek. Po dojechaniu na miejsce zastępu z JRG okazało się, że pożar został ugaszony przez postronne osoby przebywające w tym czasie nad rzeką Narew. Pozostałe zastępy zostały zawrócone do macierzystych jednostek.

POŻAR W GMINIE OBRYTE

Jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Gródek Rządowy gm. Obryte.

OSP Obryte - KSRG pożar w gminie Obryte
Foto OSP Obryte – KSRG – pożar w gminie Obryte

POŻAR NA TERENIE BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego.

Z informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ foto OSP Pniewo, OSP Obryte