/Beczki z nieznaną substancją na Al. Wojska Polskiego. Pobrano próbki do badania
beczki

Beczki z nieznaną substancją na Al. Wojska Polskiego. Pobrano próbki do badania

20 kwietnia pułtuska straż została wezwana na teren złomowiska przy Al. Wojska Polskiego. Z beczek wyciekała niezidentyfikowana substancja. Centralne Laboratorium Badawcze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrało do badania dwie próbki gleby. Aktualnie jak, poinformowano nas w dziale inspekcji WIOŚ, nie można jeszcze jednoznacznie powiedzieć, czy substancja wydostająca się wcześniej z beczek stanowiła zagrożenie. Dokładna analiza sytuacji będzie możliwa po otrzymaniu wyników pobranych próbek.

Trzy zastępy z JRG (11 ratowników) zostały zadysponowane na Aleję Wojska Polskiego w Pułtusku, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem na terenie złomowiska miały znajdować się beczki z niebezpiecznymi odpadami.

Po dojeździe na miejsce zgłoszenia strażacy odnaleźli dwa plastikowe pojemniki o pojemności 1000 l oraz kilkanaście metalowych beczek z nieznaną substancją.

Okazało się, że z kilku beczek wyciekła w małej ilości gęsta substancja, nieznanego pochodzenia, którą pracownicy firmy zasypali piachem. Substancja nie wniknęła w głąb ziemi.

Ratownicy zabezpieczyli teren taśmą ostrzegawczą nie stwierdzając zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Ustalono, że przybyli na miejsce przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrali próbki do badań z odprowadzenia wód opadowych wpływających do wyrobiska wypełnionego wodą stojącą zlokalizowanego w pobliżu terenu zakładu.

Po zakończeniu działań przez Państwową Straż Pożarną na miejscu pozostali pracownicy WIOŚ i Policja prowadzący czynności dochodzeniowo-śledcze.

Info. opr. na postawie. kronika strażacka KP PSP w Pułtusku , WIOŚ.