/NIEPOKORNI PŁACĄ… ILE WARTE JEST TWOJE ŻYCIE?
łamanie zasad i mandaty

NIEPOKORNI PŁACĄ… ILE WARTE JEST TWOJE ŻYCIE?

Ponad 40 wykroczeń w miniony weekend odnotowali pułtuscy policjanci w związku z łamaniem przez mieszkańców powiatu obowiązujących zakazów w ramach walki z koronawirusem. Jak informuje pułtuska policja, na terenie dzielnicy Popławy w Pułtusku, nie potwierdzono naruszenia zasad kwarantanny.

Wiosenna aura zwiodła niektórych mieszkańców naszego regionu. Mundurowi patrolujący nieustannie dzielnice Pułtuska i powiat zmuszeni byli wystawić kolejne mandaty a w niektórych przypadkach sprawy skierowano do sądu.

Naruszeń ograniczenia swobodnego poruszania dopuszczali się głównie młodzi ludzie a swoje wyjście usprawiedliwiali chęcią skorzystania z wiosennej pogody. Kilka przypadków to połów ryb i przebywanie na terenach zielonych, inne to spotkania ze znajomymi i spożywanie alkoholu w grupach młodzieży.

Najbardziej rażącym przypadkiem okazał się nietrzeźwy mieszkaniec gm. Świercze, który poruszał się Nissanem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom, którzy go zatrzymali powiedział, że do opuszczenia domu zmusiła go sytuacja – podczas spotkania towarzyskiego skończył się alkohol. Jego podróż zakończyła się w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odpowie zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości jak również za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się.

Z informacji udzielonych przez rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku podkom. Milenę Kopczyńską wynika, że pułtuszczanie są zdyscyplinowani w kwestii przestrzegania zasad kwarantanny. Dotychczas policjanci na terenie powiatu pułtuskiego odnotowali 1 przypadek niestosowania się do zasad kwarantanny. Dotyczy on mężczyzny, który w dokumentach kierujących na kwarantannę podał nieprawidłowy adres zamieszkania, dlatego też pod adresem, który otrzymała policja patrol nie zastał go.

Przypominamy, że policjanci, przy wsparciu innych służb zwiększyli nadzór nad stosowaniem się do obostrzeń, sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia!

Opr. na podst. info. pras. podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku