/KORONAWIRUS W POWIECIE – raport dnia
koronawirus Pułtusk 29 marca

KORONAWIRUS W POWIECIE – raport dnia

8 osób skierowanych na kwarantannę domową w ciągu ostatniej doby w powiecie pułtuskim. Od wczoraj (28 marca), kiedy to wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem na terenie powiatu, nie stwierdzono nowych przypadków. Na Mazowszu i w całym kraju zakażonych przybywa. Tylko w ciągu wczorajszej doby na Mazowszu przybyły 103 osoby zakażone koronawirusem. Aktualnie liczba zakażonych w naszym województwie to 421 osób w tym 4 zgony.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pułtusku   z dnia 29.03.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 29.03.2020r.

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 1118
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 85/0
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1/0
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)20
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / 0
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0

RAPORT DOBOWY – POLSKA:

W całym kraju, w ciągu ostatniej doby wykonano 4 100 testów na obecność koronawirusa.

godz. 9:00 – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).