/CORAZ WIĘCEJ PUŁTUSZCZAN NA KWARANTANNIE DOMOWEJ – w powiecie brak potwierdzonych przypadków zachorowań

CORAZ WIĘCEJ PUŁTUSZCZAN NA KWARANTANNIE DOMOWEJ – w powiecie brak potwierdzonych przypadków zachorowań

W dużym tempie wzrasta liczba objętych nadzorem epidemiologicznym oraz kwarantanną domową na terenie powiatu pułtuskiego. Osób hospitalizowanych oraz z potwierdzonym laboratoryjnie zachorowaniem na koronawirusa nie stwierdzono.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku  z dnia 17.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

 POWIAT PUŁTUSKI: Stan danych na godzinę 13.00 w dniu 17.03.2020r.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym:  49
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 12
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim 0

WOJ. MAZOWIECKIE: Stan aktualny na dzień 17 marca 2020 godzina 15.00.

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym6 117
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 1 824
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 275
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim38

W ciągu ostatniej doby objęto kwarantanną 438 osób a 715 osób objęto nadzorem epidemiologicznym. W ciągu ostatniej doby od ostatniego meldunku przybyło 8 potwierdzonych przypadków zachorowań do godziny sporządzenia niniejszego komunikatu.

W całej Polsce mamy aktualnie 16 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie stan na godzinę 14:00 to 221 osób zakażonych koronawirusem, 5 osób zmarło.

informuje Ministerstwo Zdrowia

Jeszcze dzisiaj rano sytuacja wyglądała nieco inaczej. Po godzinie 8:00 było 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Kolejne 16 nowych przypadków wykryto zaledwie w ciągu kolejnych 5 godzin.

W ciągu ostatniej doby wykonano w całym kraju ponad 1200 testów.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

KONFERENCJA PRASOWA MINISTRA ZDROWIA 17.03.2020

(Źródło: www.onet.pl)