/DOBRA SYTUACJA W POWIECIE PUŁTUSKIM

DOBRA SYTUACJA W POWIECIE PUŁTUSKIM

Wzrasta liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową w powiecie pułtuskim. Dobre wieści – nie ma osób hospitalizowanych z naszego powiatu ani też osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku  z dnia 14.03. 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

 Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 14.03.2020r.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 11
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 2
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

W Polsce aktualnie 93 osoby są zakażone koronawirusem. Dwie osoby zmarły. Na Mazowszu mamy 13 potwierdzonych laboratoryjnie zachorowań. W Polsce wykonano do dnia dzisjeszego 4414 testów na obecność koronawirusa. W ciągu ostatniej doby wykonano ich ponad 1,5 tys.

Dane, liczbę zachorowań można śledzić na interaktywnej mapie Polski COVID-19 dostępnej pod linkiem https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/deaceebc69a3412c8b7699e3e025e213

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest również na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej: www.gis.gov.pl