/DRUGA OFIARA KORONAWIRUSA W POLSCE

DRUGA OFIARA KORONAWIRUSA W POLSCE

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia. Na Mazowszu mamy 11 potwierdzonych laboratoryjnie zachorowań na koronawirusa. W całej Polsce 68. Z oficjalnych informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku, w naszym powiecie nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania. Są jedynie osoby objęte nadzorem epidemiologicznym i jedna na kwarantannie domowej. Dzisiaj Rząd ogłosiła stan zagrożenia epidemiologicznego.

Województwo mazowieckie – stan na 13 marca br. godz. 16:00

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym3 898
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 378
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 112
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim11

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 11 osób dorosłych. Osoby w stanie dobrym znajdują się pod opieką lekarzy na oddziałach zakaźnych szpitali w Warszawie.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.  

W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

W sieci dostępna interaktywna mapa na której on-line, na bieżąco można śledzić dane przedstawiające skalę covid-19 na terenie całego kraju.

Interaktywna mapa została przygotowana przez polski oddział firmy ESRI. W internecie można ją śledzić na stronie arcgis.com.

internetowa mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce