/WZMOŻONE KONTROLE ABY ZAPOBIEC TRAGEDII

WZMOŻONE KONTROLE ABY ZAPOBIEC TRAGEDII

Już jutro (piątek, 28 lutego), po raz kolejny, policjanci będą prowadzić działania ukierunkowane na sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami ciężarowymi, autobusami i busami. Działania obejmą swoim zasięgiem teren całego powiatu i będą cyklicznie powtarzane, aby w przyszłości zapobiec tragediom na drodze!

Jak ogromne zagrożenie może powodować kierujący TIR-em, czy autobusem przekonaliśmy się nie raz interweniując w  miejscach niebezpiecznych zdarzeń. A gdyby doszedł do tego stan nietrzeźwości kierującego? – obszar tragedii mógłby znacznie zwiększyć swoje rozmiary. I aby takim sytuacjom zapobiec, pułtuscy policjanci włączą się jutro w działania ukierunkowane na sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami ciężarowymi, autobusami i busami.

Mając na uwadze liczne zdarzenia drogowe funkcjonariusze Ruchu Drogowego apelują o przestrzeganie przepisów. Z uwagi na panującą zmienną aurę pogodową proszą o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Policjanci apelują o rozwagę,  wyobraźnię  i  zachowanie  maksimum  ostrożności podczas jazdy,  tak by na naszych drogach, nie dochodziło już  do niepotrzebnych wypadków, a co za tym idzie do kolejnych ludzkich tragedii.

podkom. Milena Kopczyńska, kpp w Pułtusku