/PODSUMOWANIE PUŁTUSKIEGO 28 FINAŁU WOŚP

PODSUMOWANIE PUŁTUSKIEGO 28 FINAŁU WOŚP

Za nami XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowany przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa, Samorząd Powiatu Pułtuskiego i Samorząd Gminy Pułtusk. Tradycyjnie Pułtuski Sztab Orkiestry, którego szefem od trzynastu lat jest Pani Teresa Zielińska, mieści się w Zespole Szkół im. B. Prusa. Na terenie naszego powiatu kwestowało 118 wolontariuszy. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać kwotę 90.137,72 zł oraz walutę obcą! Na kwotę tę złożyły się:

kwesty szkolne 18.235,84 zł

licytacja gadżetów 9.126,70 zł

kwesta uliczna oraz kwesta w instytucjach 62.775,18 zł

Oto wolontariusze, którzy zebrali największe kwoty:

Anna Sztolc 3.082,69 zł – Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku

Dominika Sitek 2.377,50 zł – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Pułtusku

Alicja Grudzińska 2.266,94 zł – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Pułtusku

Lista najlepiej wylicytowanych gadżetów:

 • Tryptyk z Napoleonem pt. „Listy do Józefiny” podarowany przez Dom Polonii w Pułtusku – 700 zł
 • Skórzany portfel Hugo Boss podarowany przez starostę – 550 zł
 • Wyjście do Teatru 6. piętro z zastępcą burmistrza – 500 zł

W sumie przez 28 lat wielkie serca mieszkańców Pułtuska i naszego powiatu ofiarowały 1.092.133,10 zł. Szpital pułtuski otrzymał od Fundacji WOŚP sprzęt i aparaturę medyczną o wartości 880.342,16 zł. Celem tegorocznego finału była zbiórka pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

28 finał WOŚP w Pułtusku

W dniu finału Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku zorganizował w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pułtusku rozgrywki Halowej Piłki Nożnej o tort sercowy, ofiarowany przez Martę Dobrzyńską, nauczycielkę PSP3 w Pułtusku. Rozgrywki oficjalnie otworzyli: burmistrz miasta Wojciech Gregorczyk oraz dyrektor MOSiR Mateusz Miłoszewski i dyrygent WOŚP Teresa Zielińska.

Główna impreza pułtuskiego 28. Finału odbyła się w sali kina Narew. Dekorację przygotowało Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku. Imprezę i licytacje przeprowadziły panie Marta Tyszkiewicz-Wymysłowska i Bernadeta Hamowska.

Program Finału przyciągnął wielu pułtuszczan, którzy mieli przyjemność zobaczyć na scenie: Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy OSP w Pułtusku, Grupę PRESTIGE i Studio Tańca SWAG Olgi Nitkowskiej-Brejnak.

Wręczono nagrody ufundowane przez burmistrza miasta Pułtusk dla uczniów za konkurs plastyczny. Wyróżniono i nagrodzono najlepszych wolontariuszy XXVII Finału: Kacpra Krzyżewskiego (ZSBP), Aleksandrę Godlewską (absolwentkę PSP 4) i Natalię Wilgo (ZSBP), a także Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach i Miejskie Przedszkole nr 4 w Pułtusku, które zebrały najwięcej pieniędzy w tegorocznej kweście. Nagrody te ufundował Starosta Pułtuski.

Tymczasem w Zespole Szkół  im. B. Prusa od godz. 8.00 do 20.00 liczono pod czujnym okiem pani Barbary Krzemień-Kozłowskiej wpływające pieniądze. W sztabie czekał na wolontariuszy ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

Podziękowania kierujemy do:

 • pani Izabeli Sosnowicz-Ptak, dyrektor MCKiS, za udostępnienie sali kina oraz wsparcie przy organizacji finału,
 • Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku za przeszkolenie wolontariuszy oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom kwestującym w dniu finału,
 • Straży Miejskiej w Pułtusku za pomoc w przewożeniu gadżetów na licytację WOŚP,
 • pana Krzysztofa Łokaja za zorganizowanie gry paintballowej w Gładczynie,
 • dyrektorów i koordynatorów WOŚP ze szkół i przedszkoli powiatu pułtuskiego,
 • wszystkich darczyńców gadżetów na licytację,
 • nauczycieli liczących pieniądze w dniu finału,
 • Sztabu WOŚP w osobach: Barbary Krzemień-Kozłowskiej, Jolanty Piaseckiej-Żebrowskiej, Jolanty Siudy oraz: Ewy Mazurkiewicz, Aleksandry Czyżewskiej, Renaty Prus-Nalewajk, Justyny Rachuby-Mućki, Agnieszki Kaszuby, Grażyny Sitek, Ilony Dynak, Katarzyny Wdowińskiej, Katarzyny Pazerskiej i Klaudii Kalinowskiej.
 • nauczycielek z działu gastronomicznego: Anny Wójcik, Barbary Grąbczewskiej, Marty Kuleszy, Lidii Przybysz, Elżbiety Błaszczyk, a także pracowników administracji i obsługi ZSBP. 

Dziękujemy serdecznie za poczęstunek dla wolontariuszy: Piekarni Białczak, Barowi u Niedźwiadków, Barowi Krokiet, Społem PSS Pułtusk oraz pani Kasi Gniedziejko.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu – ludziom wielkich serc – „bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”

Siema
Teresa Zielińska

Foto: Pułtuski sztab WOŚP