/Zobacz, czy to Ty? Facebook i Messenger atakuje
Facebook

Zobacz, czy to Ty? Facebook i Messenger atakuje

Czytelnicy informują nas o wiadomościach, jakie trafiają do nich na Facebooku i Messendżerze. Wiadomości przychodzą od osób z grona znajomych a ich treść jest tak skonstruowana, że zachęca do kliknięcia w podesłany link. To wirusy, tak zwane złośliwe oprogramowanie, które po kliknięciu w link powodują, że aplikacja samoistnie rozsyła za nas wiadomość zainfekowaną wirusem do kolejnych znajomych. Nie rzadko są to wirusy rozsyłające wiadomości o bulwersującej treści. Nie jesteś w stanie jej zatrzymać. Apelujemy o ostrożność. Lepiej nie klikać w niepewne linki.

Typów wiadomości i złośliwego linka jest wiele — różne linki, różne treści. Klikając w zainfekowane linki sami bardzo szybko stajemy się ofiarami. Oszuści modyfikują treści przez siebie wysyłane, zatem mogą się różnić jednak ich wydźwięk jest taki sam.

Tak wygląda wiadomość, która od kilku dni krąży po messengerze, i jak informują Internauci po kliknięciu w link wiadomość samoistnie rozsyłana jest dalej zaś w kliku przypadkach doprowadziła do zablokowania konta na Facebooku. Za tego typu zainfekowane treści odpowiedzialne są specjalne booty, których celem jest nakłonienie do kliknięcia w przesłany link. Wiadomość może doprowadzić do utraty dostępu do konta FB lub poczty. Może również całkowicie zainfekować wasz komputer lub telefon.

Inne niebezpieczne wiadomości o których informujecie zaczynają się od treści:  “wybacz ze przeszkadzam, ale na tej stronie…….czy to przypadkiem ktoś nie poprzerabiał twoich fotek z facebooka? Czy to Ty je wrzucasz?” lub “obejrzyj mój prywatny film…”, “Zobacz co znalazłem…”

Tego typu wiadomości zaczynają się zazwyczaj od Waszego imienia, są spersonalizowane dlatego też łatwo każdy może dać się oszukać.