Data publikacji: 3 lis 2019

Porażka Nadnarwianki w meczu o "sześć punktów"

W sobotę pułtuszczanie mogli znacznie uciec w tabeli rywalowi w grze o utrzymanie w IV lidze. Zespół Fabiana Kotarskiego przegrał jednak na wyjeździe z Wkrą Żuromin 0:2 (0:2) w spotkaniu 13. kolejki rozgrywek.

Po sensacyjnej wygranej z Huraganem Wołomin można było mieć nadzieję, że Nadnarwianka pójdzie za ciosem. Niestety ten sezon często przypomina wycieczkę kolejkę górską. Wahania formy w przypadku młodej drużyny nie mogą jednak dziwić. W sobotę przyszło jedno z gorszych spotkań.

"Tylko zwycięstwo" - mobilizowali drużynę gospodarzy jej fani. Wkra traciła przed spotkaniem cztery punkty do Nadnarwianki. Ewentualna porażka sprawiłaby, że strata do Żuromina do Pułtuska wzrosłaby do siedmiu "oczek", co przy skromnych dorobkach obydwu zespołów byłoby dużą zaliczką.

Nadnarwianka zaczęła starcie w Żurominie całkiem dobrze. Brakowało jednak skuteczności, a okazji w pierwszej fazie spotkania nie wykorzystali Radosław Śledziewski i Ivan Papou.

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie po golu Daniela Mitury. Niedługo później pułtuszczanie mogli odpowiedzieć i zmienić losy meczu. Znów jednak zabrakło wykończenia, a szansy nie wykorzystał Emil Rembiejewski.

Skuteczniejsi okazali się gospodarzy. Bartłomiej Żelazny trafił w 32. minucie i Nadnarwianka znalazła się pod ścianą. Ostatecznie Wkra zwyciężyła 2:0 i odniosła trzecią wygraną tej jesieni. Wszystkie zanotowała w Żurominie, gdzie przegrywały inne zespołu z dołów tabeli - Podlasie Sokołów Podlaski i Ożarowianka.

W sobotę 9 listopada ostatni domowy mecz Nadnarwianki w tym roku. Na stadionie przy ulicy Daszyńskiego zagrają rezerwy Pogoni Siedlce.

Wkra Żuromin - Nadnarwianka 2:0 (2:0)

Mitura 24, Żelazny 32

Antoniuk - Karabin, Bobowski, Salwin, Jagielski - Cynt (75 Dzbański), Salamon (46 Bałas), Zalewski - Śledziewski, Rembiejewski (46 Bartczak), Papou

Tekst: Mateusz Leleń

Tagi: #łączy nas piłka #mecz #Nadnarwianka Pułtusk #piłka nożna #Pogoń Siedlce #Wkra Żuromin