Data publikacji: 29 wrz 2019

Dwie porażki i dwa punkty... więcej. Dziwny tydzień Nadnarwianki

Po raz pierwszy w sezonie Nadnarwianka wyraźnie ustępowała IV-ligowemu rywalowi. W sobotę w 8. kolejce rozgrywek uległa u siebie Ząbkovii 0:4. Dwa dni wcześniej pułtuszczanom przyznano jednak walkower za spotkanie ze Świtem Staroźreby.

Ostatnie dni w klubie przy ulicy Daszyńskiego przypominały kolejkę górską. W środę odpadnięcie z Pucharu Polski po 0:3 z Ostrovią. W czwartek - weryfikacja meczu z 7. kolejki w Staroźrebach. Na boisku było 2:2, ale w zespole gospodarzy przebywało za mało młodzieżowców - w tej sytuacji wynik zmieniono na 3:0 dla Nadnarwianki, a to oznaczało dodatkowe dwa punkty w ligowej tabeli.

Raz na wozie, raz pod wozem. Tydzień zespół Fabiana Kotarskiego kończył już jednak w tym drugim wariancie. Ząbkovia jest doświadczonym zespołem, spadkobierczynią Dolcanu, który przez lata grał na zapleczu Ekstraklasy. Doświadczony rywal szybko zaskoczył Nadnarwiankę i już po 24. minutach prowadził 3:0.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym i strzale głową Konrada Budka. Ząbkovia sprytnie się broniła i czekała na okazje do kontry. szybki atak był w wykonaniu gości popisowy i dał kolejne trafienia. Pułtuszczanie wyglądali na całkowicie zaskoczonych tak szybkimi ciosami rywala.

Ostatni kwadrans pierwszej odsłony dawał jeszcze nadzieje. Kacper Bałas dośrodkował na głowę Szymona Salwina, a ten był bliski strzelenia gola. Do przodu w charakterystyczny sposób rwał Patryk Bartczak. Wciąż wydawało się, że szybki gol po przerwie może jeszcze napędzić gospodarzy.

Kotarski zmienił już po 45 minutach trzech piłkarzy. Ząbkovia bardzo dobrze broniła jednak dostępu do bramki, a do tego nadal świetnie kontrowała. Gol na 4:0 "zamknął mecz". Ostatnie pół godziny było raczej przeglądu rezerwowych po obu stronach.

Teraz przed Nadnarwianką dwa mecze z kręgu "małych derbów". W sobotę 5 października mecz w Makowie, a tydzień później domowa konfrontacja z MKS Przasnysz.

Nadnarwianka - Ząbkovia 0:4 (0:3)