Data publikacji: 26 wrz 2019

Koniec marzeń o pucharze. Porażka w Ostrowi

Nadnarwianka nie sięgnie po Okręgowy Puchar Polski 2019. Przygoda pułtuszczan zakończyła się na ćwierćfinale rozgrywek. W środowe popołudnie zespół Fabiana Kotarskiego przegrał na wyjeździe z Ostrovią 0:3.

Przypomnijmy, że pułtuszczanie zaczęli zmagania w Ciechanowsko-ostrołęckim Pucharze od IV rundy, w której wyeliminowali po rzutach karnych CK KS Troszyn. Kolejnym rywalem znów była drużyna z "okręgówki". Tym razem dobrze znana Ostrovia.
Puchary zawsze rodzą niespodzianki. Niżej notowani gospodarze potrafią zaskoczyć przeciwników, którzy w takowych konfrontacjach mają zwyczajnie więcej do stracenia. Niestety nakreślony scenariusz sprawdził się w środę w Ostrowii.
Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie. Nieco przypadkowe zagranie jednego ze skrzydłowych dało im sytuację sam na sam. Ostrovia poszła za ciosem, a gola na 2:0 strzeliła po nieco kontrowersyjnym rzucie karnym. W drugiej połowie kontrolowała boiskowe wydarzenia i ostatecznie zwyciężyła 3:0.
Czas na powrót do ligowej rzeczywistości. W sobotę pułtuszczanie podejmą Ząbkovię, która wywalczyła dotąd dwa punkty więcej. Trudno nie myśleć przed tym meczem o przełamaniu. Choć Nadnarwianka przegrała dotąd tylko raz w spotkaniu IV ligi, to zajmuje 10. miejsce w tabeli. Wszystko przez pięć remisów.
Mecz z Ząbkovią w sobotę od 15:00 na stadionie przy ulicy Daszyńskiego.