/Syn lepszy od ojca. Awans Nadnarwianki w Pucharze Polski

Syn lepszy od ojca. Awans Nadnarwianki w Pucharze Polski

To było emocjonujące popołudnie w Troszynie. Nadnarwianka zremisowała z tamtejszym KS, a następnie wygrała serie rzutów karnych 6:5 i awansowała do 5. rundy Okręgowego Pucharu Polski.

W “pucharze tysiąca drużyn” zespoły zaczynają rywalizację na różnych etapach. Najpierw te z B klasy, potem z A klasy, okręgówki i tak dalej… Zespół Fabiana Kotarskiego dołączył w IV rundzie. Rywalem był KS Troszyn w barwach, którego gra 38-letni Piotr Bałas. W środę przyszło mu mierzyć się ze swoim… synem 18-letnim Kacprem, obecnie piłkarzem Nadnarwianki.

Lepiej ten pojedynek będzie wspominał młodszy z tej dwójki. W serii jedenastek był jednym z tych, którzy trafili do bramki. Po pułtuskiej stronie udało się to jeszcze Szymonowi Salwinowi, Jakubowi Zalewskiemu, Dawidowi Sokołowskiemu, Jakubowi Karabinowi, Kamilowi Jagielskiemu. Pomylił się Piotr Cywiński, ale w bramce dwa strzały obronił Szymon Boligłowa.

Po 90 minutach był remis 1:1, choć to Nadnarwianka prowadziła przez większość meczu. W 6. minucie bramkę zdobył Jagielski. Troszyn wyrównał po godzinie gry. 

Kolejna runda Okręgowego Pucharu Polski zaplanowana jest na 25 września. Wcześniej spotkania ligowe. W sobotę o 16:00 mecz z Koroną Ostrołęka.

KS Troszyn – Nadnarwianka 1:1 (0:1) k. 5:6

Boligłowa – Dzbański, Bobowski (Salwin), Sokołowski, Jagielski – Salamon(Cywiński), Cynt (Zalewski), Kobyliński – Bartczak (Bałas), Młynarczyk(Rurant), Dziczek (Karabin)

Mateusz Leleń