/SENSACYJNE ROZMIARY WYGRANEJ! Nadnarwianka otworzyła IV ligę

SENSACYJNE ROZMIARY WYGRANEJ! Nadnarwianka otworzyła IV ligę

O tak doskonałym początku sezonu mogliśmy tylko marzyć. Nadnarwianka pokonała w 1. kolejce IV ligi Mazowieckiej Ożarowiankę 7:2 (3:0)! Świetnie zagrali sprowadzeni latem piłkarze, ale cztery gole strzelili wychowankowie pułtuskiego klubu.

Ośmiu zawodników dołączyło latem do zespołu ze stadionu przy ulicy Daszyńskiego. Zmienił się też trener. Fabian Kotarski, niegdyś piłkarz Nadnarwianki, ma za sobą bardzo udany debiut. Pułtuszczanie mieli prawo obawiać się meczu z zaprawioną w IV lidze Ożarowianką. Poszło jednak łatwiej niż mogliśmy się spodziewać…

W pierwszym składzie pojawiło się pięciu debiutantów w barwach Nadnarwianki. Zaczęło się jednak trochę jak w zeszłym sezonie. Z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Zalewski, a gola strzelił Piotr Cywiński. Pułtuszczanie poszli za ciosem. Prostopadłe podanie wykorzystał Radosław Śledziewski, a po pół godzinie trafił wracający do drużyny Emil Rembijewski.

Pułtuszczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia w starciu z jeszcze młodszym, choć zaprawionym na tym poziomie rozgrywkowym, rywalem. W 70. minucie gospodarze doczekali się rzutu karnego. Bramkarz obronił próbę Piotra Bobowskiego, ale był bezradny wobec strzału… Karabina. Jakub Karabin to nowy pomocnik Nadnarwianki. 

W drugiej połowie pełno było na boisku Patryka Bartczaka. Znany z szybkości piłkarz miał kilka sytuacji, z których wykorzystał jedną. Po jego golu goście niespodziewanie zdobyli szybko dwie bramki, ale końcówka znów należała do gospodarzy. Debiutancki gol Patryka Cynta i bramka Mariusza Dziczka ustaliły wynik spotkania na 7:2. To jedno z wyższych zwycięstw Nadnarwianki w historii jej starć w IV lidze.

Kto jednak myśli, że przed piłkarzami wolne, jest w błędzie. Już w sobotę wyjazdowa konfrontacja z KS Łomianki. Z kolei w sobotę 24 sierpnia o 16:00 pułtuszczanie zagrają z Sokołem Sokołów Podlaski. IV liga nabiera tempa.

Nadnarwianka – Ożarowianka 7:2 (3:0)

Cywiński 14, Śledziewski 24, Rembiejewski 32, Karabin 70, Bartczak 75, Cynt 85, Dziczek 89 – Nagórski 76, Naguch 77-k

Antoniuk – Śledziewski, Salwin, Bobowski, Trojnacki – Karabin (89. Kobyliński), Cywiński (70 Cynt), Zalewski (90. Sokołowski), Młynarczyk (46. Dziczek) – Bałas (90. Dzbański), Rembiejewski (56. Bartczak)

Tekst: Mateusz Leleń