/Tragedia w Zambskach Starych. Dwie osoby zginęły w pożarze.
OSP OBRYTE - POŻAR W ZAMBSKACH

Tragedia w Zambskach Starych. Dwie osoby zginęły w pożarze.

Dzisiejszej nocy doszło do tragicznego w skutkach pożaru domku letniskowego w Zambskach Starych. Mimo ofiarnej walki z żywiołem strażaków z terenu powiatu pułtuskiego, śmierć w pożarze poniosły 2 osoby.

“13.07.2019r. godz. 03:21 dostajemy zgłoszenie od dyspozytora KP PSP w Pułtusku o pożarze domu w miejscowości Zambski Stare. Do zdarzenia udajemy się dwoma zastępami. Podczas dojazdu do pożaru dym widoczny był z daleka, po dotarciu na miejsce cały domek letniskowy objęty był ogniem” – dowiadujemy się z relacji OSP Obryte, którą po ciężkiej akcji ratowniczo-gaśniczej strażacy zamieścili na profilu społecznościowym Facebook.

Podano w natarciu 4 prądy wody. Gdy ogień został opanowany strażacy rozpoczęli przeszukiwanie budynku. Niestety, mimo ofiarnej walki z żywiołem nie udało się zapobiec tragedii. Podczas poszukiwań natrafiono na dwa ciała kobiety i mężczyzny. Budynek został rozebrany i dokładnie przelany wodą.

W akcji brały udział zastępy: 2 z OSP Obryte,  2 JRG Pułtusk, 1 OSP Zambski Kościelne, policja, prokurator i biegły sądowy.

info i foto: OSP Obryte